to top

Kuru Ciltler İçin Maske

Cildiniz oldukça kuru ve kırışıklığa müsaitse sizin için hazırladığımız bir maskemiz var. Bu maskeyle cildiniz hem yumuşacık olacak hem de canlı ve pürüzsüz görünecek.

İnsanların cilt tiplerindeki farklılık, onları bakım konusunda da birtakım ayrılıklara itmiştir. Çünkü cilt tiplerinde var olan bu farklılık sayesinde, cilde uygulamamız gereken bakım teknikleri de değişkenlik gösterir. Örneğin, eğer yağlı bir cilde sahip iseniz, uygulamanız gereken bakım teknikleri de yağlı cilt tipine uygun içerikli maske tarifleri olmak zorunda. Aksi durumda yani farklı teknikler uygulandığında, ciltte bir takım cilt problemleri oluşmaya başlayabilir. Hatta bu problemler bazen çok yoğun bile görülebilir bu yüzden, cilt yapımıza uygun teknikleri kullanmak her zaman cilt sağlığımız açısından önemlidir. Bu yazımızda da sizlere bakımı yine farklılık gösteren kuru cilt maskelerinden bahsedeceğiz.

Kuru Ciltlere Özel Nemlendirici Özellikte Maskeler
Kuru cilt tipleri için öncelikle, nemin ne kadar önemli olduğunu vurgulamakta fayda var. Çünkü nem olmadığı için kuruyan bu cilt tipleri için özellikle nem içerikli maskeler bir bakım yolu tekniği olarak kullanılır. Cildi nemlendirmeyi başardıktan sonra, zaten birçok cilt sorunu kendiliğinden bu bakımlar sayesinde hallolacaktır.

Kuru cilt maskeleri tariflerinden ilki için malzemelerimiz:
1 adet yumurta akı
1 adet havuç
İlk önce yapmamız gereken şey havucu rendelemek. Havucu rendeledikten sonra herhangi bir kap içerisinde yumurta akını güzelce çırparak karışmasını sağlayalım. Daha sonra önceden rendelediğimiz havuçları, yumurta akının içerisine boşaltalım ve tekrar karıştıralım. Karıştırma işleminden sonra cildimize uygulayalım. Yaklaşık 30 dakika boyunca cildimizde beklettikten sonra, ılık su yardımı ile cildimizi durulayalım.

Nemlendirme sağlayan ikinci maske tarifi:

1 adet muz
2 yemek kaşığı süt
Öncelikle cildimizi temizleyelim. Daha sonra 1 adet muzun hepsini çatal yardımı ile püre haline getirelim. Üzerine 2 yemek kaşığı sütü ekleyelim ve daha sonra karışımımızı yüzümüze sürelim. Yarım saat kadar cildimizde beklettikten sonra yine ılık su ile durulayalım.

1 yemek kaşığı zeytinyağı
3 dilim kabak
İlk önce kabakları haşlayıp pişirdikten sonra püre haline getirerek üzerine zeytinyağımızı ilave ediyoruz. Ve güzelce karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı yarım saat kadar cildimizde tutup, süre bitiminde ılık su ile duruluyoruz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.