Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
İlişkiler ve Boşanmalar Üzerine

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

İlişkiler ve Boşanmalar Üzerine

Son yıllarda artan boşanmalar nedeniyle boşananların sayısı evlilerden ve bekarlardan daha fazla bir sayıda hızla ilerliyor. Peki, çiftler neden boşanıyor? Neden mutsuzlar?, Neden evliliklerini yürütemiyorlar? bunları dile getiren araştırmaya,  gözleme dayalı olarak bir inceleme yazısı yayınlıyoruz.

İlişkiler ve Boşanmalar Üzerine…

Boşanmaların çoğu;

1- Aldatılma-Aldatma

2- Cinsel sorunlar

3- Ekonomik sorunlar… nedeniyle çıkıyor.

Boşanma sonrası kadınlarla, erkeklerin psikolojisi farklı gelişiyor. Peki, boşanmalar neden oluyor!

1-Çiftlerin çoğu evliliğin flört gibi olacağını düşünüyor. Flört dönemi yaşadığınız aşktır ve aşk bencildir. Oysa sevgi boyutunu evliyken yaşamaya başlıyorsunuz ve sevgi bencil değil sizcidir.. paylaşımdır.. sevgi sorumluluk ve emek ister. İşte bu noktada evliliğin sorumluluklarını çiftler taşıyamıyorlar. Kısacası flört döneminde duygusallık ön plandayken evlilikte mantık ön plana çıkıyor. Evlilik evcilik oyunu değildir.

2- Yaş farkı. Kadın olsun erkek olsun kendinizden

10-15 yaş büyük biriyle evlenmeyin. 3-5 yaş farkı önemli değil. Yani sizin jenerasyonunuz olsun. Genç birini sevmek sizi hem kıskanç hem de kompleksli yapar bu da evlilikteki huzuru bozar. Güzel genç bi kadın ne yapar eder sizi aldatır zaten sizi paranız-unvanınız için sevmiştir. Aynı şey erkekler içinde geçerli.

3- Aşk ve mantık; İlk kez gördüğünüz kadına-erkeğe doğal olarak fizyolojik etkiyle aşık olursunuz. Aşk konusunda acele etmeyin, kendinize zaman tanıyın, karşınızdakini karakter olarak tanıdıkça aşık olun, kendinizi hemen kaptırmayın. Evliliğe karar verirken bu defa mantığınızla karar verin ” bu insan benimle evliliğin zorluklarını da aşabilecek mi?” diye düşünün. İlk adımda duygusal yaklaştınız kalbiniz “aşık ol” dedi oldunuz fakat iş evliliğe gelince beyniniz konuşsun.

4- Birbirinizi tanıma esnasında dürüst olun. Birbirinize yalanlarınızla aşık olmayın. Olumlu yönlerinizi gösterdiğiniz gibi olumsuz yönlerinizide gösterin. Her şeyi konuşun utanmayın. Birbirinizi olduğunuz gibi kabul edin. Birbirinizi değiştirmeye çalışmayın.

5- Evliymiş gibi flört hayatı yaşamayın yani çabuk tüketmeyin bir çok şeyi evliyken yaşayın.

6- Yıldırım aşkı diye bir şey yok. Çabuk başlar çabuk biter. Hayat pembe diziler gibi değil. Romantizm ise iki kırmızı mum değildir.

7- Aşkınızı sinema filmi sahneleriyle özdeşleştirmeyin. Aşk özenmek değildir. Kendiniz olun.

8- Aldatılma-aldatma sebebi, erkeğin ilgisizliği, kadının ise üzerine düşen her tür evlilik görevini yerine getirememesi. Evine değil daha çok dışarıdaki eğlence yerlerine zaman ayırması. Aynı şey erkek içinde geçerli erkeğin evine değil daha çok eğlenceye ilgi duyması… Bekarmış gibi yaşama, Aşırıya kaçma. Doyumsuzluk daha iyisini bulmak düşüncesi.

9- Güvensizlik, aşırı kıskanma, saygısızlık, psikolojik-fizyolojik şiddet

10- Farklı karakterlerde ayrı birey olduğunuzu unutmayın birbirinizi sıkmayın bunaltmayın, birbirinizin arkadaşlarına karışmayın. Birbirinize destek olun. Yükünüzü paylaşın. Dışarda arkadaş, evde karı koca olun. Eğlenin, eğlendirin, saçmalayın.

Boşanma sonrası psikoloji:

1-Her iki cinste özgüven kaybı, boşluk, kendini değersiz ve yetersiz görme.

2- Karşı cinse karşı güven kaybı ve karşı cinsten intikam almak, kendini bu şekilde tatmin etmek ve onarmaya çalışmak. Karşı cinsi küçümseme.

3- Aynı şeyi yaşama korkusu, cesaretsizlik

4- Aşırı alkol, sigara kullanımı, kendine zarar verme.

5- Depresyon

6- Kadınların en çok yaptığı kuaföre gidip saç kestirme, renk değişimi, alışveriş

7- Kadınla erkeğin yaptığı hata “çivi çiviyi söker” düşüncesiyle yeni biriyle tanışıp geçmişi unutmaya çalışması

8- Kadının ilk başta yaşadığı çöküntüyü erkek son safhada yaşamaya başlar yani kadın başta pişman olur sonra unutur. Erkek başta unutur sonra pişman olur.

9- Unutamıyorum deyip aynı kişiyle evlenmeyin aynı nehirde iki kez yıkanmaz çamurdan kurtulamazsınız.

10- Boşandıktan hemen sonra bir ilişki yaşamayın. Hayatınızı yaşayın, toparlanın, kendinizi ruhen yenileyin. Yeni alanlara hobilere yönelin sevdiğiniz şeyleri yapın, spor yapın

11-Pozitif, mutlu, başarılı insanlarla arkadaş olun. Kaliteli arkadaşlar edinin onlar aynı zamanda sizin vizyonunuzdur. Üstelik sizi kullanmazlar çünkü menfaate ihtiyaçları yoktur.

12- Evlilik nasıl doğalsa boşanmak da doğaldır ancak evliliğinizde pireyi deve yapmayın saçma nedenler yüzünden boşanmayın sabırlı ve yapıcı olun. Boşanmak içinde evlenmeyin.

13- Yalnızlık gençken (18-30) yaş arası özgürlüğünüzdür ancak olgunlaştıkça yalnızlık tehlikeli olur psikolojinizi bozar, kendi kendine konuşma, paranoya, paranoid, aşırı sinirlenme, öfke, şizofrenik bulgular oluşmaya başlar.

Geçmişi unutmanın yolu:

Beraber gezdiğiniz yerlere gidin, gittiğiniz kafelere, restoranlara gidin, geçmişinizi geçmişinizle yüzleştiğinizde unutabilirsiniz. Yaşandı ve bitti kabullenin, kendinizi bırakmayın. Bunun doğal bir durum olduğunu anlayın ve unutmayın ki bu dünyadaki boşanan tek kişi siz değilsiniz sizden çok var. Korkmayın! elbette üzüleceksiniz çünkü haketmediğinizi düşünüyorsunuz. Ancak asla geçmişteki olumsuzlukların sizi yenmesine izin vermeyin. Hayatın içinde galip olan siz olun ve hayatınızdaki insanlara değer verin.. Geçmiş toz bulutudur üfleyin gitsin. Önemli olan şimdiki zaman ve elbette bir gün size gülecek zaman. (Yazar: Yurdagül Yurtseven) 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved