Yukarı

sarılmak için kendinize bu 7 seçenekten birini bahane olarak kullanın

Sarılmak fiziksel hem de zihinsel sağlık için oldukça yararlı bir eylem. Eğer kötü bir gün geçiriyorsanız, hayatınızdan memnun değilseniz sevdiklerinize sarılmaya ne dersiniz? İşte sevdiklerinize daha sıkı sarılmanız için 7 neden!

RUHUNUZA İYİ GELİR! 

Sevdiğiniz birinin size sarılması tüm negatif enerjiyi üzerinizden atar. Aşk hormonu olarak da bilinen oksitosinin artmasına yardımcı olur. Ayrıca endorfin (mutluluk hormonu) salgılar.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Sarıldığınızda salgılanan oksitosin hormonu aynı zamanda bağışıklık sistemini harekete geçirir. Güçlenen bağışıklık sistemi enfeksiyonlarla daha güçlü bir şekilde savaşır.

ACIYI DİNDİRİR!

Sarılmak fiziksel hem de zihinsel acı ile baş etmek için etkili bir yöntemdir. Birbirlerine fiziksel temasta bulunan partnerlerin nefes ve kalp ritimleri bir süre sonra senkronize olur ve duyulan rahatsızlıklar azalır.

SEVDİKLERİNİZLE ARANIZDAKİ BAĞLARI GÜÇLENDİRİR

Eşinize, sevgilinize, arkadaşlarınıza ailenize bolca sarılın. Çünkü sarılmak sevdiklerinizle aranızdaki bağları güçlendirir. Birbirlerine sarılan çiftlerin arasındaki bağ daha güçlüdür ve bu bağ kişileri daha değerli hissettirir.

GÜVEN HİSSİNİ ARTIRIR

Sarılmanın verdiği sıcaklık, kişilere güvenli bir ortam aşılar. Yalnızlık endişelerini kafadan uzaklaştırır. Duyguların ortaya çıkması ve ilişkilerin gelişmesi için oldukça önemlidir.

STRESİ VE ÖFKEYİ AZALTIR

Sarılmak çok ufak bir eylem gibi görülse de, stresle savaşıp, negatif duyguların üstesinden gelmek için çok güçlü bir silahtır. Gün içinde sevdiklerinize sarılmak sinirlerinizin gevşemesini sağlar ve stresi hayatınızdan uzaklaştırır. İlişkilerde çiftleri kavga, çatışma ve tartışmalardan korur.

DEPRESYONLA SAVAŞIR

Sarılmak vücutta doğal olarak üretilen bir kimyasal olan dopamini artırır. Dopimin, belki de çağımızın en büyük sorunu olan depresyona karşı koruyucudur.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort