to top

Hayatınızı Kolaylaştıracak Önemli İpuçları!

Yerdeki cam kırıkları

Çoğu zaman kırılan bardağa üzülmez, yerlere saçılan cam kırıklarını nasıl toplayacağımızı düşünürüz. İşte böyle bir durumda kırıkları temizlemenin en emin yolu, ıslatacağınız bir parça pamuktur. Islak pamuğu yerde gezdirin, cam kırıkları pamuğa takılacaktır.

Soğanın ağlatmaması için…

Soğanınız acıysa, gözleriniz yaşarabilir. Ama soğanı, kullanmadan bir iki saat önce soyup, soğuk suda bekletirseniz, tüm acılığı yok olur ve gözleriniz yaşarmaz.

Yağın sıçramaması için…

Patates ya da patlıcan kızartmalarında yağın sıçraması doğaldır, çünkü ne kadar kurularsanız kurulayın, bu iki sebzenin saldığı su yağın sıçramasına neden olur. Bunun için de her ihtimale karşı yağa bayat ekmek kabuğu koyun.

Sigara kokusu…

Odalara sinen sigara kokusuna karşı, odalarınızın bazı köşelerine ipe geçirdiğiniz ıslak bir sünger asın. Islak sünger tüm sigara kokusunu alacaktır.

Susuz limonlar

Limonlarınızın daha fazla su vermesini istiyorsanız, bunları sıcak suya atın. Faydasını göreceksiniz.

Çıkmayan etiketler

Şişe ve kavanozların üzerindeki etiketi önce biraz suyla nemlendirin. Sonra da mum ateşine tutarsanız, çıkaramadığınız etiketlerin kolayca çıktığını görebilirsiniz.

Esneyen trikolar

Yıkarken esneyen trikolarınızı,yıkadıktan sonra önce ılık suya, sonra da bir miktar sirkeli suya batırın. Trikolarınız eski şekillerine kavuşacaklardır.

Cam silerken…

Cam silme suyuna hiç tuz katıldığını duymuş muydunuz? Katacağınız bir parça tuz,hem camların daha kolay temizlenmesini, hem de pırıl pırıl parlamasını sağlayacaktır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.