Yukarı

Özgüveninizi Artırmak İçin 5 Davranış

Özgüvenli olsak bile kimi zaman bu özgüveni geçici süre ile kaybedebiliriz. Yada gerçekten bir özgüven probleminiz var ve bunu aşmak istiyorsanız bu beş kuralı denemeye ne dersiniz. Olayın psikolojik yönü tartışılmaz ama unutmamak gereken bir şey var ki o da davranışların da psikoloji ile orantılı olduğu. Bu kez önce davranışa sonra psikolojiye yansıtma yöntemini kullanacağız.

İşte öz saygınızı ve kendinize olan güveninizi artırmanıza ve güvensizliklerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak vücut dili önerileri:

 

  • Gülümsemenin Gücünü Kullan

Aslında bu herkesin bildiği bir kural gibi görünse de çoğumuzun unuttuğu bir davranış olmakta. Özellikle tam da özgüven problemi yaşadığımız anlarda. Hatta bazen motive olmak için kendi kendinize bile gülümsemeniz gerekebilir. Böylece beyinin salgıladığı mutluluk hormonundan da nasibinizi almış olacaksınız.

 

  • Dik Dur…

Kısa süreli bir çözüm olsa da insanların yanında sizin duruşunuz hem görüntünüzü hem de güveninizi simgeler. Dolayısıyla kambur duruşunuz hem sizi kısa gösterir hem de özgüvensiz gösterir. Üstelik dik duruş her zaman kişiyi bir kaç yaş daha genç gösterir aklınızda bulunsun…

 

  • Ellerinize Sahip Çıkın

Karşımızdaki insanların sinirli mi sakin mi olup olmadığını ellerinden anlamanız mümkün. Gergin insanlar genellikle ellerinde bir obje ile oynarlar fakat siz siz olun gerginken elinizde bir şeylerle oynamayın zira bu sizi daha da gergin yapar.

  • Süpermen Pozunu Uygulayın

Kendinizi güçlü ve güvenli olarak göstermeniz aynı zaman da öyle olduğunuz hissini de verir. Bu nedenle oturuş ve kalkışınıza dikkat edin. Süpermen pozunun güçlü etkisinin sizi sarmasına izin verin…

 

  • Yavaş Hareket Asalettir

Yavaş hareket etmek metropol hayata çok uygun olmasa da bu durum size yaptığınız iş ile ilgili kendinizi daha güvenli hissetmenize neden olur. Yavaşladığınızda kendinizi rahatlamış hissedecek ve yaptığınız iş konusunda endişe duymayacaksınız.

 

özgüven

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort