to top

Gucci Cruise 2020 Koleksiyonu ile Kadın Kürtaj Haklarını Savunuyor

Gucci, Cruise 2020 Defilesinde  Kadın Kürtaj Haklarını Savunuyor

Kürtaj tartışmalarını “Vücudum, Seçimim” konseptli ceketleri ve daha fazlası ile ele aldı.

 

Courtesy Gucci

Gucci’nin Cruise 2020 koleksiyonu ile kadınların üreme hakları ve eşitliklerini savundu.

Roma’da Capitoline Müzeleri’nde düzenlenen moda evinin en son defile gösterisi tamamen özgürlük, kendini ifade etme ve cinsiyet eşitliği ile ilgiliydi. Kavram, İtalyan tarihinde çok önemli bir tarih etrafında toplandı: 22 Mayıs 1978, kürtajın ülkede yasal hale geldiği gün. Michele, mini bir capelet üzerinde ‘22 .5.78 ’tarihini işleyerek tarihi güne saygı gösterdi.


Mor bir ceket, 70’lerin feminist sloganı olan “Vücudum, Seçimim” ile arkada kalın harflerle süslenmiş aynı duyguyu tekrar günümüze taşıdı.

Daha az gerçek bir slogan yolunu tercih eden, pileli bir gece elbisesi, boncuklu ve payetli bir rahim figürü ile işlenmiştir.

“Kadınların – nihayet – önceki yüzyıllarda uygulanan tüm kısıtlamaları reddettikleri ve özgür oldukları tarihi bir andı. Bu yüzden kürtajla ilgili İtalyan yasalarına, 194 sayılı yasaya saygı duyuyorum. dünyada hala bir kadının cesedini, bir kadının seçimini kontrol edebileceklerine inanan insanlar var. Her zaman, olma özgürlüğünün arkasında duracağım.

Tüm parçalar, cinsiyet eşitliğini ve dünyadaki kadınların üreme haklarını savunan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Gucci’nin Değişim için Chime kampanyası ile örtüşüyor. 2013’teki kuruluşundan bu yana, misyon 89 ülkedeki projeleri desteklemek için 15 milyon dolar topladı ve bu da küresel olarak 570.000’den fazla kız ve kadına fayda sağladı.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.