Yukarı

Fondöteninizi kendiniz yapın

Fondöten alırken ve kullanırken en büyük korkumuz alerjik reaksiyonlar yaratıp cilde zarar verebilme ihtimalidir. Evinizde tamamen doğal yollardan yapacağınız bu tarifle istediğiniz renkte fondöteni hiçbir kimyasal kullanmadan elde edebileceksiniz.

1.Tarif

Malzemeler

Maden suyu

Balmumu

Gıda boyası

Allantoin

Zeytin Yağı

Hazırlanışı

50 gr maden suyunu iyice kaynatın. İçerisine bir yemek kaşığı allantoin ilave edin. Daha sonra balmumunu eritip içerisine ekleyin ve karıştırın. Daha sonra istediğiniz renkte turuncu veya pembe gıda boyasını karışımın içerisine atın. İçerisine bir miktar zeytinyağı ekleyip karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı cam kavanozun içerisinde muhafaza edip kullanabilirsiniz.

Ayrıca karışıma hoş bir koku vermesi için içerisine portakal veya limon damlatabilirsiniz.

2.Tarif

Malzemeler

4 tatlı kaşığı kakao tozu

10 damla E vitamini(eczanelerde satılıyor)

1 tatlı kaşığı tarçın

Çeyrek su bardağı ararot unu veya mısır nişastası

Çeyrek su bardağı Hindistan cevizi veya zencefil

Hazırlanışı

Malzemeleri cam bir kasede, öncelikle ararot ununu ekleyerek toz kıvamına gelinceye kadar karıştırın. İstediğiniz rengi buluncaya kadar karıştırıp sonra da cilt üzerinde testler yapın. Rengini koyulaştırmak isterseniz tarçın ve kakaodan, rengini açmak istiyorsanız da ararot unundan biraz daha ilave edebilirsiniz. Renk istediğiniz hale gelince ağzı kapalı bir kaba alın. Fondöteniniz kullanıma hazır haldedir.

3.Tarif

Malzemeler

Mısır nişastası

Zeytinyağı, badem yağı ya da jojoba yağı ve nemlendirici losyon

Yeşil kil

Kakao tozu

Hazırlanışı

2 ölçü mısır nişastasına, 1 ölçü yeşil kil, 1 ölçü kakao tozu ekleyip karıştırın. Cildiniz kuru isi sadece pirinç nişastası ve kakao da kullanabilirsiniz. Karışımı yaptıktan sonra renk denemesi için yüzünüze sürün. İstediğiniz rengi bulduktan sonra seçtiğiniz yağlardan yavaş yavaş ekleyin. Tüm karışım pütürsüz bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Karışımı serin bir yerde ve cam kavanozda saklayın.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort