Yukarı

Evlenmek isteyenlere tavsiyeler…

Boşanmış erkeklerin tekrar evlilik hayatına dönmeleri ve uyum sağlamaları konusunda 20 maddelik tavsiyeler öneren ve kendisi de boşanmış olan Gerald Rogers kendi hatalarını göz önünde bulundurarak yazdığı tasviyeler dikkat çekiyor. İlişki uzmanı söylemediğini belirten Rogers, 16 yıl evli kaldığını ve boşandıktan sonra önemli düşüncelerini evlenmek isteyenlere aktardı.
Yakın zamanda boşanan Gerald Rogers adlı bir adam, hatalarından ders çıkartarak 20 maddelik bir rehber hazırladı. Boşanmamak için yapılması gerekenleri sıralayan Rogers’ın tavsiyelerini derledik.
Gerald Rogers, Facebook’taki gönderisinde “Kesinlikle ilişki uzmanı değilim. Ama bu hafta biten evliliğim bana farklı bir bakış açısı kazandırdı, bazı şeyleri farklı yapmayı dilerdim. Sevdiğim, 16 yıl boyunca evli kaldığım kadını kaybettikten sonra işte sizlere verebileceğim tavsiyeler şunlar…” diyor. Bakalım 20 evlilik tavsiyesi nelermiş!
1. Kur yapmayı ve flört etmeyi asla bırakmayın
Asla eşinizi garanti gibi görmeyin. Ona evlilik teklifi ederken onun kalbine ve duygularına sahip çıkacağınıza dair söz vermiştiniz. Bu emanet edilecek en önemli hazine. O sizi seçti. Bunu asla unutmayın ve aşk hayatınızda hiç tembelleşmeyin.
2. Kendinizi sevin
Onun kalbini nasıl korumanız gerekiyorsa, aynı hassasiyeti kendiniz için de göstermelisiniz. Kendinizi ve dünyayı sevin ancak kalbinizin en özel kısmında sadece eşiniz yer alabilir. Her zaman onu davet edip içeri almak için alan bırakın ve başka birinin girmesine izin vermeyin.
3. Her gün yeniden âşık olun
Sürekli değişiyorsunuz. Evlendiğiniz zamanki insanlar değilsiniz ve 5 yıl sonra bugün olduğunuz insan da olmayacaksınız. Değişim gerçekleşecek ve sizin bu değişime karşı her gün seçim yapmanız gerekecek. Eşiniz sizinle kalmak zorunda değil ve eğer onun kalbini önemsemezseniz kalbini bir başkasına verebilir ya da sizden tamamıyla vazgeçebilir bu durumda geri dönüşünüz olmayabilir. Her gün onun aşkını kazanmak için ilk günkü gibi savaşmalısınız. Tıpkı kur yaptığınız günlerdeki gibi…
4. Her zaman en iyi özelliğini görün
Sadece neyi sevdiğinize odaklanın. Odaklandığınız şeyin zamanla genişlediğini göreceksiniz. Eğer sizi rahatsız eden yönlerine odaklanırsanız sürekli rahatsız olacak nedenler bulacaksınız. Sadece aşka odaklanın ve öyle bir eşe sahip olduğunuz için dünyanın en şanslı insanı olduğunuzu düşünün.
5. Onu değiştirmek ya da düzeltmek sizin işiniz değil
Sizin işiniz değişmesini beklemeden onu sevmek. Ve eğer değişirse(sizin istediğiniz yönde ya da değil) dönüştüğü insanı sevmek.
6. Duygularınızın sorumluluğunu üstlenin
Duygularınız hakkında tüm sorumluluğu alın: Sizi mutlu etmek eşinizin sorumluluğu değil ve sizi mutsuz eden de o değil. Kendi mutluluğunuzdan siz sorumlusunuz ve bu mutluluğun ilişkinize ve aşkınıza yayılmasından da.
7. Eğer kızgınsanız sakın onu suçlamayın
Eğer ona kızıyorsanız sakın onu suçlamayın. Çünkü bu sizin içinizde tetiklenen bir şey. Sizin duygularınız, sizin sorumluluğunuzdadır. Böyle duygular hissettiğinizde şimdiki zamana gelin ve durumu değerlendirin. Kendinizi anlayıp, nedenlerini inceleyip durumu iyileştirmeye çalışın. Eşinizi ilgi çekici bulmuştunuz çünkü onun tetiklemesi sayesinde tüm çocukluk yaralarınızı iyileştirebiliyordunuz. İyileştirdikten sonra ortada tetiklenecek bir şey kalmayınca daha önce neden ilgi çekici bulduğunuzu sorar oldunuz. Bu sorunun sizi yıpratmasına izin vermeyin.
8. Kızgın ya da üzgün olduğunda, onu kendi haline bırakın
O üzgün ya da mutsuz olduğunda sizin işiniz bu durumu düzeltmek değil, sizin işiniz onun elinden tutmak ve onu duyduğunuzu hissettirip onu rahatlatmak. Dayanabileceği bir duvar olduğunuzu bilmeli. Kadın ruhu çok fazla değişime uğrar, duygularını uçlarda yaşarlar. Eğer güçlü durursanız ve onu yargılamazsanız tüm ruhunu açar. Üzgün olduğunda ondan kaçmayın. Hiçbir yere gitmediğinizi ona gösterin. Gerçekten ne söylediğini ve duygularını dinleyin.
9. Şapşal olun
Kendinizi çok da ciddiye almayın. Gülün. Güldürün. Gülmek her şeyi çok daha kolaylaştırır.
10. Her gün onun ruhunu doyurun
Sevdiği aşk sözcüklerini öğrenin ve kendisini değerli hissetmesini sağlayın. Eşinizden sevildiğini hissettiği 10 şeyi listelemesini isteyin. Bu listeyi ezberleyin ve her gün onu kraliçe gibi hissettirmeyi önceliğiniz haline getirin.
11. İhtiyacı olduğunda orada olun
Ona sadece vaktinizi değil, dikkatinizi ve ruhunuzu da verin. Onunla geçirdiğiniz vakitte gerçekten onunla olun. En değerli müşteriniz olduğunu unutmayın.
12. Cinselliğe önem verin
Varlığınızla onun ayaklarını yerden kesin. Onu cinsel gücünüzle tüketin. Ama ruhunun en derinlerine nüfuz etmeyi de ihmal etmeyin. İçindeki yumuşak başlı kadının ortaya çıkmasını ve size tamamen güvenebileceğini bilmesini sağlayın.
13. Ahmaklık etmeyin
Ahmak olmayın, ancak olmaktan da korkmayın. Arada sırada hem siz, hem de eşiniz hata yapabilirsiniz. Bu çok doğal… Ancak çok büyük hatalar yapmamaya çalışın ve yaptıklarınızdan ders çıkarın. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz sadece ahmak olmayın yeter.
14. Ona hareket alanı tanıyın
Kadınlar çoğu zaman çok verici oluyorlar. Bu durumda kendilerini beslemeleri de gerekiyor. Evden çıkmaları ve ruhlarını neyin beslediğini bulmaları çok önemli. Eğer onlara gereken alanı yaratırsanız yenilenip dönerler. Özellikle çocuklarınız olduktan sonra hayat arkadaşınıza kendine biraz zaman ayırması gerektiğini söylemelisiniz. Böylece kendini size ve çocuklarına adayan eşiniz bir süreliğine rahat bir nefes almış olur.
15. Hassas olun
Hepsini birlikte yaşamanıza gerek yok. Ancak korkularınızı ve duygularınızı paylaşmaya istekli olun ve hatalarınızı kabullenmek konusunda hızlı davranın.
16. Şeffaflığa önem verin
Eğer gerçekten dürüstlük istiyorsanız, her şeyi paylaşmaya istekli olmalısınız. Özellikle paylaşmak istemediklerinizi… Birini tamamıyla sevmek cesaret gerektiriyor, kalbinizi sonuna kadar açmayı ve beğenip beğenmeyeceğini bilmeseniz de onu içeri almayı. Karanlık taraflarınızı aydınlatmak sizin elinizde biraz cesaretle halledebilirsiniz. Maskenizi çıkarın. Eğer onun yanında hep maske takmak istiyorsanız gerçek bir sevginin boyutlarını asla deneyimleyemezsiniz.
17. Birlikte büyümeyi bırakmayın
Su birikintileri hastalık yaratır ancak akan bir su her zaman taze ve güzeldir. Atrofi bir kası çalıştırmayı bıraktığınızda gerçekleşir. İlişkinizde de atrofi gerçekleşebilir. Ortak hedefler, hayaller ve görüş belirleyip birlikte çalışın.
18. Para konusunda endişelenmeyin
Parayı oyun gibi düşünün ve kazanmak için bir takım olun. Takım arkadaşlarının kavga etmesi hiçbir zaman işe yaramaz. Kazanmak için iki tarafında baskın yönlerini keşfedin.
19. Hemen affedin
Geçmişin yükünü taşımayın ve geleceğe odaklanın. Hikâyenizin sizi rehin almasına izin vermeyin. Geçmişteki hatalardan dolayı birbirinize kin tutmak ilişkinize çok zarar verecektir. Affetmek özgürlüktür. Her zaman aşkı seçin.
20. Her zaman, ama her zaman aşkı seçin
Aslında sonuçta ihtiyacınız olan tek tavsiye bu. Eğer evliliğiniz süresince seçim yapacaksanız aşkın ve sevginin rehberliğinde yapmalısınız. İşte o zaman evliliğinizin mutluluğunu tehdit eden hiçbir şey olmayacak. Aşk sonsuza kadar sürecek.
Evliliğin sonu ‘sonsuza dek mutlu yaşadılar’ demek değil çalışmakla alakalı. Önemli olan birlikte büyüme bağlılığı yaratmak ve sonsuzluğa doğru ilerlemek için hevesli olmak. Eğer bu yönde çalışırsanız zaten mutluluk zamanla gelecektir.
Evlilik hayattır ve inişleri çıkışları vardır. Tüm süreçlerden geçmek, öğrenmek ve her bir deneyimi sevmek sizi daha güçlü kılmakla birlikte daha yapıcı olmanızı da sağlayacaktır.
Bunlar benim zorlanarak ve çok geç çıkardığım dersler. Ancak aynı zamanda geleceğe taşıyacağım da dersler. Gerçek şu ki, evli olmayı sevdim ve zamanla tekrar evleneceğim ve bu sefer evliliğimi tüm fırtınalara dayanacak şekilde inşa edeceğim.
Eğer bunu okuyorsanız ve acımın içinde bilgelik görüyorsanız, kalbi umutla dolu genç insanlarla ya da sevmeyi unuttuğunu düşündüğünüz çiftlerle bu yazıyı paylaşın. Belki benim eski halim gibi bunları farkında olmayan eşler bu söylediklerimle beklenen hayat arkadaşına dönüşür. Çiftler birbirine güvenir ve karşı tarafın onu güçlendirmesini bekler.
Eğer bunu okuyorsanız evliliğiniz çok da istediğiniz gibi gitmiyordur, kendinizle ilgili olan kısmın %100 sorumluluğunu alın. Hala zaman varken bu söylediklerimi uygulamaya çalışın
Erkekler bu sizin göreviniz: Masallara layık bir âşık olun. Bundan daha büyük bir görev ve ödül yok. Eşiniz bunu hak ediyor.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort