Yukarı

Eski Mutfak Modelleri Nasıl Modernize Edilir?

1. Metallerinizi yükseltin

Renklerin, modern cihazların ve fonksiyonel tasarımın yaratıcı kullanımlarını sergileyen yeni tasarım trendleri ile mutfağınızı daha modern halegetirmenin sonsuz yolları vardır.İster evinizi satmaya çalışıyor olun, isterse nesillerinizin gelmesi için mekanda kalmayı planlıyor olun, bu fikirler mutfağınızı rüyalarınızın pişirme alanına dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

 

 

.

 

Mutfak tasarımında modellere katılacak olan metaller, mat alüminyum, paslanmaz çelik, fırçalanmış altın ve bakır içerir – bu malzemeleri dolap donanımınızda, asılı aydınlatmada ve davlumbaz seçeneklerinde deneyerek daha modern bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

2. Döşemenizi değiştirin

Döşeme, mutfağınızın genellikle unutulan bir alanı olsa da  mutfağınızda önemli bir rol oynar. Eğer döşemeniz eskimişse , geleneksel haddelenmiş vinil veya linolyum döşemeden daha esnek, zamansız bir malzemeye geçmeyi deneyin; ahşap, fayans veya taştan bahsediyoruz.

Bu materyaller, evinizin değerini artırmanın da  yanı sıra uzun sürecek. Son yıllarda, sert ahşap görünümünü taklit eden seramik karolar, traverten ve arduvaz gibi yer döşemeleri popüler hale gelmiştir.

 

3. Üst dolap kabinini çıkarmayı düşünün

Pek çok modası geçmiş mutfak, bulaşık ve ev gereçleri için üst dolapların duvarlarını içerecek şekilde inşa edildi. Çoğu zaman, bu dolaplar gözü yorar ve mutfağı kalabalık hissettirir. Mutfağınızın alanını açmak istiyorsanız ve genişletmek istiyorsanız, üst dolapları çıkarmayı düşünün. Bu dolapları çıkartmak duvarlarınızı serbest bırakır  ve birkaç dekoratif eşya ve yemek takımı ile modern olan  açık raflara izin verir .

 

 

4. Tezgahlarınızı modernize edin

Tezgahlarınız da mutfağınızda büyük bir gayrimenkul alanını elde ediyor. Eskimiş mutfaklar, çalışma alanı için elverişsiz kiremit-harç ya da ucuz vinillere sahip olsa da, günümüzde tezgah yüzeyleri seçeneklerinin çeşitliliği sınırsızdır. Mermer ve granit gibi doğal taş çeşitlerine reçine ve polimerler içeren foom katı yüzey kaplama çeşitleri, herkesin tarzı ve bütçesine uygun bir seçenek haline gelmiştir.

Son zamanlarda , tasarımcılar giderek daha yaratıcı hale geliyor ve tezgahlar için ağır iş yapı malzemeleri kullanıyorlar. Yani listeye ; beton, tuğla, kiremit ekleyerek dekorize edebilirsiniz.

 

 

5. İnsanlara mutfakta oturmaları için imkan tanıyın

Mutfağınız büyük olasılıkla evinizin en yoğun bölgesi ve insanların  toplanabileceği bir yerdir. Modern mutfaklar da oturma alanı ekleyerek mutfağı dekorize edebilirsiniz. İster kahvaltı büfesinde tezgah tabureleri ve koltukları seçebilir, ister pencere kenarındaki masada bir banket ya da tezgah seçerseniz, oturma odanızın mutfağında yeni bir cazibeye sahip olmasını sağlayabilir.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort