Yukarı

Dünyanın En Paralı İnsanları

Onlar dünyanın en zengin insanları… Hepimiz zengin bir hayatımız olsun istiyoruz. Lüks giysiler, pahalı mücevherler, kapıda bir Ferrari, Porsche veya Lamborghini, olmadı hepsinden birer tane bulunan bir garaj… Bahçesinde havuzu olan kocaman bir malikane istiyoruz. Bu istekleri sayfalarca uzatılabilirken, dünya üzerinde bu şekilde yaşayan birçok insan da var.

Paraya para demeyen bu zengin insanlar eksantrik özelliklere de sahip. Birazdan sizlerle paylaşacağım kişiler dünyanın en zenginleri arasında yer almalarına rağmen en acayip zenginler olarak tanınıyor. Bu kişilerin eksantrik zenginler diye anılmasında ise haklılık payı yok değil!

Karşınızda dünyanın en paralı insanları ve ilginç hikayeleri…

Jocelyn Wildenstein

Jocelyn-Wildenstein14

Jocelyn Wildensteinİsviçre’nin sosyetik isimlerinden olan Jocelyn Wildenstein, 60 bin dönümlük Kenya çiftliğinde Adnan Khashoggi tarafından milyarder Alec Wildenstein’in varisi olarak camiaya duyuruldu. Bayan Wildenstein, evlilikleri süresince kocasını memnun edebilmek için multi milyon dolarlık plastik cerrah ile işbirliği yaparak kendini koca bir kendiye benzetmeye çalıştı.

Korkunç sonucu resimde görüyorsunuz. Jocelyn tüm bunları 1997 yılında kocasını 19 yaşındaki Rus bir mankenle yatakta bastıktan sonra yapıyor. Ünlü isimlerin en pahalı boşanma davaları listesinde yine onun adını görüyoruz. Ünlü İsim 13 yıl için yıllık 100 milyon dolar, toplamda da 2,5 milyar dolar tazminat alıyor. Ama yargıç bu parayı estetik cerrahi için kullanamayacağı kararını veriyor. Tüm bunların sonucunda ise Jocelyn dünyanın en acayip milyarderlerinden ve normal yaşından 20 yaş daha genç görünüyor. Servetinin ise 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Robert Klark Graham

Robert-Klark-Graham12

Robert Klark GrahamGraham, kırılmak gözlük mercekleri yapan bir optometristtir. İş dışında ise ana ırkı yaratmak yaratmaya uğraşan Nobel ödülüne göz dikmiş William Shockley’e yardım eder. 1980 yılında Nobel ödüllü bir sperm bankası “Repository for Germinal Choice” isimli mekan açılır. Ama Nobel ödülüne sahip olmasının bedeli bir ömür boyu çalışmaktan geçer. Elbette bu süreçte William Shockley, yaşlanır ve işi zorlaşır.

Shockley, tüm bunlara rağmen 1956 yılında Robert Klark Graham’ın katkıları ile Nobel Fizik Ödülü’ne sahip olur ve halk tarafından tanınır. Tasarlanan mekan açıldığında ise Shockley 70 yaşına çoktan gelmiştir. Ödülde Shockley kadar payı olan Graham ise 1997 yılında 90 yaşına geldiğinde küvetten çıkarken ayağı kayar ve ölür. Yaratılan sperm bankasında Graham’ın 217 çocuk tasarladığına inanılıyor ve servetini de bu yoldan elde ettiği biliniyor.

Mark Zuckerberg

mark-zuckerberg12

Mark ZuckerbergTemelde bir vejetaryen olarak tanınan Facebook’un patronu Zuckerberg, hemen her yıl farklı bir yetenek ile karşımıza çıkıyor. Önce vejetaryen olduğunu açıklayan ve sonrasında yalnızca kendi kestiği hayvanların etini yediğini belirten Mark Zuckerberg, bu aktivitesini Facebook üzerinden duyurmayı da ihmal etmiyor. 2011 yılında kendi hesabı üzerinden “Az önce bir domuz ve keçi öldürdüm” şeklinde bir ileti paylaşması ile gündemin tam ortasına oturmuştu. Arkadaşlarının şaşkınlığı bunun bir şaka olduğunu düşünmelerine neden olurken, Zuckerberg Amerikalı Fortune dergisine bunu doğruladı.

2009 yılında her gün kravatla gezen, 2010 yılında Çince öğrenmeye başlayan ve 2011 yılında da “bu yıl meydan okumam yediğim yemeğe şükretmek. Birçok kişi yediği et için bir canlısının öldüğünü unutuyor. Bu nedenle bu yıl kendi öldürdüğüm hayvanları dışında vejetaryenim” açıklamasını yapmıştı. Marc Zuckerberg’in servetinin ise şu an 33.6 milyar dolar olduğu biliniyor.

Jeff Bezos

** FILE ** Jeff Bezos, founder and CEO of Amazon.com, introduces the Kindle at a news conference in New York in this Nov. 19, 2007 file photo. Amazon.com releases quarterly earnings after the closing bell on Wednesday, Jan. 30, 2008. (AP Photo/Mark Lennihan) NYBZ182

Jeff BezosAmazon’un kurucusu olan Jeff Bezos’un 20 milyar dolarlık bir serveti var. Gençliğinden beri elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi üzerine çalışmalar yapan Bezos, mekanik bir dahi olduğunu da kanıtladı. 10 yıllık bir süreçte, şirketi Blue Origin aracılığıyla uzay uçuşunun özelleştirilmesi üzerine çalıştı. 2013 yılının

Şubat ayında ise Bezos ve bir okyanus keşif ekibi, Atlantik’in altında tarihi Apollo 11’in motorlarını kurtardı.
Jeff Bezos bunların dışında, Sierra Diablo Dağları’nın derinliklerinde gömülü olan 10 bin yıl boyunca çalışması için tasarlanan “Clock of the Long Now” isimli saatin çalıştırılması için 42 milyon dolar finansman sağlamıştır. Serveti ise 29.3 milyar dolar.

Cayetana Fitz – James Stuart 18. Alba Düşesi

Spain's Duchess of Alba Cayetana Fitz-James Stuart y Silva (L) and her husband Alfonso Diez pose at the entrance of Las Duenas Palace after their wedding in Seville October 5, 2011. REUTERS/Marcelo Del Pozo (SPAIN - Tags: ROYALS SOCIETY)

Cayetana Fitz – James Stuart 18. Alba DüşesiJocelyn gibi plastik cerrahi harikası (!) olan 18. Alba Düşesi, gerçek sevginin gücüne inandığını bu şekilde kanıtladı. 5 milyar dolar değerinde servete sahip olduğu tahmin edilen 85 yaşındaki düşes, 2011 yılında 61 yaşındaki Alfonso Diez Carabantes ile evlenmeye karar verdi. Buna en büyük tepki ise ailesi ve İspanya Kralı Juan Carlos’tan geldi.

Düşesin kızları, 1600 Euro maaşı ile bir memur olan Alfonso Diez’in servetine konmak için evlendiğini söyleyerek itiraz ettiler. Ama evliliklerinin servetleri ile bir ilgisi olmadığını kanıtlamak için düşse kendi servetinin bir bölümünden vazgeçti. Uzun yıllardır Alfonso Diez’i tanıdığını söyleyen düşes, tek istediklerinin aşklarını yaşamak olduğunu söyledi. Şu an 4,9 milyar dolar servete sahip.

Howard Hughes

Howard-Hughes14

Howard HughesBir petrol sondaj aracı üreten bir fabrikanın servetinin tek varisi olan Howard Hughes, servetinin büyük bir bölümünü bir film için kullandı. 1930 yılında sinemada, 1931 yılında içki sektöründe faaliyet gösteren Hughes, daha sonra havacılık sektörüne yöneldi. 1938 yılında kendi düşüncesine göre hazırlanmış bir uçakla, rekor sayılacak bir süre olan 3 gün 19 saatte dünyanın çevresini dolaştı. Daha sonra da TWA Havacılık Şirketi’nin hisselerinin 3/4’ünü satın alarak bu alanda söz sahibi oldu.

Bir servet harcadığı filmi merak ediyor musunuz? Cehennem Melekleri… Bu filmin çekimi uzun yıllar sürmüştür ve tamamlandığında büyük bir beğeni toplamıştır. 1948 yılında tekrardan film yapımcılığına döneme Hughes, 1953 yılında bir tıbbi araştırma enstitüsü kurdu. Çevreyle tüm ilişkisini keserek kapalı bir hayat yaşayan Howard Hughes’in, ölümüne kadar hiç kimseye görünmemesi en ilginç yönlerinden yalnızca birisidir. Servetinin ise 4 milyar dolar olduğu biliniyor.

Peter Thiel

Peter-Thiel147

Peter ThielFacebook’un yöneticilerinden olan Peter Thiel, Sean Parker bağlantılarını kullanarak Paypal’ın yaratıcılarından birisi olmuştur. Facebook için de, 500 bin dolarlık yatırımda bulunmuştur. Facebook’un arkasında bulunan en önemli isimlerden biri olan Peter, asıl tutkusu, devrimci teknolojilere hayırsever vakfı aracılığıyla yatırım yapmaktır. İlgi alanları arasında ise yapay zeka, insan ölümsüzlüğü ve yüzen kentler bulunuyor. Servetinin ise 1,5 milyar dolar olduğu biliniyor.

Peter Thiel, Silikon Vadisi yatırımcısı, fütürist bir felsefeci olarak tanınıyor. Harvard’dan Facebook fikriyle gelen internet sihirbazı gençlerin icadına 500 bin dolar yatırım yapmıştır. Facebook’un şimdiki değeri ise 15 milyar dolar üzerinde. Thiel’in diğer bir özelliği ise insanların koyun gibi olduğu, anlamlı ve anlamsız durumları ayırt etmeden birbirlerinin davranışlarını birebir taklit edeceklerini savunuyor.

Robert Durst

Robert Durst appeared in court today on chages that he violated an order of protection prohibiting him to enter properties owned by other Durst family members.

Robert Durst appeared in court today on chages that he violated an order of protection prohibiting him to enter properties owned by other Durst family members.

Robert DurstMarihuana kullanan, genç karısının ve senaryo yazarı yakın dostunun esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasında payı olduğu düşünülen Robert Durst, emlak baronu Seymour Durts’un dengesiz oğlu olarak tanınıyor. 2002 yılında Morris Black cinayetiyle suçlandı. Black’in parçalara ayırarak ayrı çöp torbalarına koyulan cesedi, 2001 yılının Eylül ayında Galveston’da kıyıya vurdu. Kol, bacak ve bedeni ayrı torbalarda bulunan Morris Black’in kafası ise bulunamadı. 650 milyon dolarlık serveti olduğu biliniyor.

Morris Black’in karşı dairesini “Dorothy Ciner” ismiyle kiralayan Durst, ihbar üzerine gözaltına alındı ve ilk davada 300 bin dolarlık kefalet istendi. Bu miktar katrilyonluk emlak imparatoru için çok küçük bir miktardı ve ama Durst firar etmeyi tercih etti. Daha sonra Pennsylvania’da bir süpermarkette sandviç ve yara bandı çalarken yakalandı. Bu yakalanma sonrasında Robert Durst, 1 milyar dolarlık süper kefalet ile cezalandırıldı ve birkaç ay sonrada vahşi cinayetten yargılandı.

Ingvar Kamprad

ingvar-kamprad1254

Ingvar Kamprad IKEA’nın kurucusu olan ve aşırı tutumlu haliyle tanınan Ingvar Kamprad, 2006 yılında Forbes Dergisi tarafından düzenlenen milyarderler listesine göre 28 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 4. ismi olmuştu. Şu anki serveti ise 52,7 milyar dolar.

Kamprad hakkında bilinen ilginç bilgilerin başında ise 1942 yılında Engdahl’ın nazi grubuna katıldığı ve en azından 1945 yılına kadar çeşitli para yardımlarında bulunduğudur. Bu gerçek, 1994 yılında aktif faşistlerden olan Per Engdahl’ın özel mektuplarının basına yansıması ile ortaya çıktı. Bu gruptan ne zaman çıktığı bilinmeyen Kamprad’ın, Engdahl ile 1950 yılına kadar sıkı bir arkadaşlığı olduğu biliniyor. Kamprad’ın sonraları bu dönem için, hayatının en büyük hatalarını ve pişmanlıklarını içerdiğini söylediği ve IKEA çalışanlarından birer mektupla özür dilediği biliniyor.

Clive Palmer

Clive-Palmer147

Clive PalmerAvustralyalı iş adamı olan Clive Palmer, uzunca bir süre Titanic II projesi ile gündemi meşgul etmiştir. Çin’e demir cevheri sağlama odaklı “Mineralogy” isimli şirketi dışında, tuhaf ve görkemli fikirleri ile tanınıyor. 2012 yılında Greenpeace’in Avustralyalı madencilik sektörünü çökertmek için Amerikan CIA ile iş birliği yaptığını iddia etti. Daha sonra 5 yıldızlı Palmer Coolum Resort’a müşteri çekebilmek için dinozor klonlama planları yaptı. Palmer’ın servetinin ise 8 milyar dolar olduğu biliniyor.

Gelelim Titanic II projesine… 1912 yılında buzdağına çarparak Kuzey Atlantik sularına gömülen ve 1514 kişiye mezar olan Titanik gemisinin ikincisini inşa etmeyi planladığını belirtti. Projenin maliyeti hakkında bir bilgi vermedi ama Titanik ile birebir aynı olacağından bahsetti. Son teknoloji ile donatılacağından, modern navigasyon ve güvenlik sistemlerinden bahseden Palmer, geminin ilk seferini İlgiltere’den New York’a 2016 yılının sonlarında yapacağını belirtti.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort