to top

Cinsel estetik çeşitleri ve teknikleri

d

Aşk cerrahisi, bir başka deyişle cinsel organların estetik cerrahisidir.

Aşk cerrahisi nedir?

Aşk cerrahisi, bir başka deyişle cinsel organların estetik cerrahisidir. Gelişimsel olarak normal olmayan veya herhangi bir nedenle deforme olmuş olan cinsel organların estetik ve fonksiyonunu düzeltmeyi ve geliştirmeyi amaçlar. Böylece kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkileyen durumlar ortadan kaldırılır ve kişilerin partnerleri ile birlikte daha sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmaları sağlanır.

Aşk cerrahisi hangi operasyonları içerir?

Mons Cerrahisi:

Cinsel organların üzerindeki kıllı kısım olan pubik bölgedeki sarkıklık, dolgunluk kaybı, pörsüme veya tam tersine cinsel birleşmeye engel olabilecek kadar aşırı yağ birikimi sonucu oluşan değişimlerin düzeltilmesi işlemidir.

Labioplasti:

Kadın cinsel organındaki iç dudaklarda şekil bozukluğu, aşırı sarkıklık, büyüme, aşırı ıslanma problemleri enfeksiyon oluşumuna zemin hazırlamakla birlikte cinsel birleşme esnasında penisin vajene geçişinde zorlanma ve ağrılara sebep olur. Ayrıca bu tip hastalar mayo, bikini, tayt vs. gibi giysileri giyerken zorlanabilirler. Labioplasti operasyonu ile iç dudaklar daha estetik bir görünüme kavuşur ve cinsel birleşme esnasında ağrı problemleri ortadan kalkar, aşırı ıslanma ve enfeksiyon riskleri azalır, daha sağlıklı bir görünüme kavuşarak bayanların kendine olan güvenleri artar.

Vajinoplasti:

Doğumlar ve travma sonrası vajinada genişleme ve gevşemeler meydana gelir. Genişlemiş ve gevşemiş vajina cinsel birleşme esnasında penisi kavrayamaz ve partnerlerin birbirlerinden aldığı cinsel hazda azalma olur. Vajinoplasti operasyonları ile vajen iç duvarları ve giriş alanı uygun miktarda daraltılarak tüm bu problemler ortadan kaldırılır. Çiftler için oldukça memnuniyet verici sonuçlara ulaşılır.

G Noktası Dolgusu (G-Shot):

G noktası, vajinal orgazmı sağlayan, sinir uçları bakımından zengin, hassas bir erojen bölgedir.

Vajenin iç tarafında ve ön duvarda bulunur. Araştırmalar sonucunda, bayanların büyük bir kısmının klitoral yani elle veya sürtünmekle orgazm olabildiğini ancak vajinal yani G noktası üzerinden penis içerideyken orgazm olamadığını ortaya koymuştur. Bunun sonucunda da partnerler arasında cinsel tatminsizlik, ilişki problemleri ve orgazm taklitleri ortaya çıkabilmektedir.

G noktası dolgusu işlemi,  bahsedilen G noktasını belirginleştirmeyi ve daha kolay uyarılabilmesini amaçlar. Basit olarak hyalüronik asit maddesi ile G noktasının belirginleştirilmesi işlemidir. İşlem 15-20 dakika içerisinde lokal anestezi ile ofis şartlarında tamamlanır. Hastalar hemen işlerine dönebilirler. İşlemin hemen ertesi günü cinsel ilişkiye girmelerinde sakınca yoktur. Cinsel birleşme esnasında G noktasını uyaracak pozisyonlar sonuca ulaşmayı kolaylaştırır. Bu işlemin etkisi genelde 6-12 ay sürmektedir. Yeniden tekrarlanmasında bir sakınca yoktur.

Penis uzatma ve kalınlaştırma:

Kilolu hastalarda penisin üzerindeki kıllı kısımdaki yağların alınmasıyla gömülmüş olan penis kökü belirginleştirilebilir. Penis kökündeki bağ dokusu kesilerek peniste bir miktar uzama sağlanabilir. Yapılacak yağ enjeksiyonlarıyla da penisin kalınlığında bir miktar büyüme sağlanabilir.

Aşk cerrahisi kimlere yapılır?

Ergenliğini tamamlamış, herhangi bir psikolojik rahatsızlığı olmayan, cinsel fonksiyon bozukluğuna sebep olabilecek organik bir hastalığı olmayan tüm hastalara uygulanabilir.

Ameliyat öncesi neler yapılmalıdır?

Tüm estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de kişi eğer kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta önce ve ameliyattan 2 hafta sonra olmak üzere bırakmalıdır. Kan sulandırıcı Aspirin vb. ilaç kullanımı varsa en az 10 gün öncesinden bırakılmalıdır. Sürekli aldığı başka ilaçlar veya vitamin hapları (Ginseng, CoQ, Gingkobloba vs. içeren) var ise mutlaka 1 hafta öncesinden kesilmelidir. Bunların dışında farklı bir durum mevcutsa yine hastanın doktorunu bilgilendirmesi gerekir.

Ameliyat tekniği nasıldır?  İyileşme süreci nasıldır?

Genel anestezi altında tek tek veya kombinasyonlar şeklinde yapılabilen, işlemlere bağlı olarak 45 dakika- 2 saat arası sürebilen operasyonlardır. Hastalar genellikle aynı gün taburcu edilebilir. 2. Günde banyo yapabilirler. Birkaç günlük dinlenme sonrası hastalar günlük hayatlarına dönebilirler. 3-6 hafta arası cinsel perhiz uygulanması önerilir. 6. Haftadan sonra hastalar yeni cinsel hayatlarına başlayabilirler, bayanların kendine olan güvenleri artar, partnerleri ile birlikte cinsel mutluluğun ve hazzın tadını çıkarabilirler.

Op. Dr.Tahir Gökhan HAYTOĞLU

doktorsitesi.com

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.