Yukarı

Penis Büyütme Teknikleri

Son yıllarda erkeklerin sıkça başvurdukları estetik operasyonlardan biri. Penis başının, penis gövdesinden ayrılarak yapılan penis büyütme tekniği:
Perovic tekniği olarak bilinen bu teknikte penis gövdesi ile penis başı ayrılmakta, araya kaburgadan alınan kıkırdak parça konmaktadır. Oldukça brutal bir ameliyattır. Yaygın olarak yapılmaz. Bu teknikle 4-5 santim uzama sağlandığı söylense de komplikasyon çıkma ihtimali yüksek bir yöntemdir.

Gömülü penis deformitesinin düzeltilmesi
Gömülü penis deformitesinde, penisde kısalık olması gerekmez. Penis, penis kökündeki dokularda aşırı yağ birikmesi sebebiyle gömülü gibi durur; yani obezite buna sebep olabilir. Bu duruma yolaçan bir diğer sebep kötü yapılmış sünnetdir. Sünnet sırasında aşırı cilt çıkarılmışsa gergin penis cildi, penisin dışarı çıkmasına izin vermez. Bu hastalarda penis cildini bir şekilde uzatmak gerekir. Cildi uzatmak için cilt yaması (deri grefti) koymak yada penis kökündeki cilde z-plasti yapmak gerekebilir. Cilt grefti, o bölgedeki cilt eksikliğini gidermek için yapılırken z-plasti, o bölgenin cildinde uzama sağlayan bir yöntemdir.
Gömülü penis deformitesi nadiren doğuştan olur. Bu vakalarda penis üç sebepten gömülü durur:
1) Penis kökü çevresindeki dokuda aşırı yağ birikimi vardır ve penis bu doku içinde gömülü durur.
2) Penisi bu bölgede gömülü durmaya zorlayan bağ dokular vardır. Bu vakalarda kasıklarda lipomlar (yağ dokudan oluşan kitleler) bulunabilir ve bu bölgede biriken yağ dokusu testislere, iki bacak arasına kadar uzanabilir. Penis gövdesi içeri gömülü durduğundan gevşek penis cildi katkat olup penis başı çevresinde görülebilir. Doğuştan bu şekilde gömülü penis varsa, penis başı çevresinde katkat görülen normal penis cildi sünnet sırasında yanlışlıkla alınabilir; bu durumda penis gövdesinin cildi gerçek anlamda kısaldığından penisi dışarı almak bundan sonra mümkün olmaz.
3) Penis cildi çok gevşektir. Penis dokusu üzerinden boylu boyunca sıyrılıp, penis dokusunun içeri gömülmesine (kaçmasına) izin verir.

penis

Burada şunu da belirtmek gerekir; doğuştan kilosu fazla olan ve penisi gömülü olan çocukların büyük bir kısmında büyüdükçe bu durum düzelir. Yukarıda bahsettiğimiz ikinci sebep (penisi çeken bağ dokular) yok ise çocuk geliştikçe penis kökü çevresindeki yağ kitlesinin azalmasıyla birlikte bu durum kendiliğinden düzelir. “Gömülü penis” deformitesi olan hasta mutlaka sünnet edilmeden önce doktora görünmeli ve sebebe göre tedavi planlanmalıdır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort