Yukarı

Burçlara göre dekorasyon rehberi

Burçların hayatımız ve karakterimiz üzerindeki önemini yadsıyamayız. Hemen hepimiz neredeyse burcumuzun tüm özelliklerini biliyoruz ve bir çoğumuz da bu özelliklere uyuyoruz. Bakalım yıldızlar dekorasyon için de doğruları söyleyecek mi bize…

Yıldızlardan dekorasyon önerileri…
Bazı araştırmalara göre mobilya seçimimiz bile doğum günümüze ve astroloji haritamıza bağlı. İşte sizin için derlediğimiz burçlara göre dekorasyon seçimleri…

Astroloji, hayatımızın her alanını etkiliyor. Yıldızlar kaderimizden eğilimlerimize, insan ilişkilerimizden özel hayatımıza kadar her şeyde belirleyici rol oynuyor.

 

minimalist-salon-dekorasyon-tarzi


Koç

Zodyak’ın ilk burcu olmanın verdiği özellikler sayesinde yenilikçi bir ruha ve iddialı bir karaktere sahipsiniz. Gezegeniniz Mars size savaşçı, rekabetçi bir ruh katıyor. Bu nedenle genellikle iddialı renkler evinizi süsler. Astrolojinin en genç burcu olarak nitelediğimiz Koçların bu özelliklerini evlerinde de görmemiz çok olağandır. Özgürlüğüne düşkün ve yeniliklere açık koçlar böyledir işte! Eğer evinizde huzur arıyorsanız önce gereksiz eşyalardan kurtulun, çünkü evinizde boş kalan alanları kocaman ruhunuzla doldurmak için tükenmeyen bir enerjiniz var. Ayrıca siz en yeniye meraklısınızdır; ince ve büyük ekran duvara monte edilmiş bir televizyon, küçük boy kanepe ya da az ama öz oturma grubu size yeter de artar bile… Aşka düşkün Koçların yatak odaları da ruhları ve özel hayatları gibi canlı renklerden oluşur. Kırmızılar içinde uyumak aşk hayatınızı derinden etkiler.

 

yemek-odasi-mutfak-salon-tasarimi-dekorasyon-fikirleri-onerileri-ev-tasarim-duzenlemeleri-1

Boğa
Gezegeniniz Venüs dünyevi hazlara düşkün olmanızın, güzelliğe ve onun beş duyu tarafından nerede olursa olsun algılamanızın yegane sebebi. Bu yüzden siz güzel olan ne varsa ona karşı ilgisiz kalamıyorsunuz. Ancak Boğa, toprak elementine bağlı bir burç olduğu için geleneğe ve eskiye de aşırı bağlıdır. Bu yüzden sizde bulunan eşyalar klasik güzellik anlayışına uygun olacaktır. Evinizde tabii ki toprak elementinin renkleri yani kahverengi ve tonları egemendir. Venüs’ten aldığınız etkiler nedeniyle lükse ve rahatlığa da epeyce düşkünsünüz. Kesinlikle macera sevmiyorsunuz. Bu yanınız kendini salon takımlarında ve yatak odasında da gösteriyor. Güzellik anlayışınız mobilyalarınızın ince detaylarında kendini belli ediyor. Salon sizin için evin en önemli noktası. Adeta dünyanın, sizin dünyanızın merkezi.

20150704012605-yazly-k-turuncu-ev-dekorasyonu-5598172dd83a1-evdekorumuz-com

İkizler
Eviniz, burcunuzun ana özelliği olan değişken ruhunuzun aynasıdır adeta. Konuşmayı, arkadaşlığı ve az buçuk dedikoduyu sevdiğiniz için evinizde sıcak, samimi bir ortam yaratmaya bayılırsınız. Trendleri belirlemeye doğuştan yeteneklisiniz. Dolayısıyla arkadaşlarınız moda olanı herkesten önce sizden öğrenir. Eğlenmeye ve teknolojiye önem veren yapınız sayesinde salonunuzda mutlaka en son model müzik seti ve DVD playerdan oluşan bir eğlence köşesi bulunur. Açık, fosforlu renkler, canlı yeşiller ve maviler yaşam alanınıza hakim olan tonlardır. L şeklindeki kanepeler ilk girişte göze çarpar, çünkü muhabbetten daha tatlı bir şey yoktur sizin için. Yatak odanızda ruhunuza hitap edecek kontrast renklerden oluşan, modern çizgilere sahip en yeni tasarımlar sizi mutlu edecektir.

 

yesil-salon-dekorasyonu

Yengeç
Duygusallık ve anaçlık denince akla ilk olarak Yengeçler gelir. Sizin kalbiniz o kadar büyüktür ki tüm dünyayı kucaklamak ve iyileştirmek istersiniz. İçinizdeki burcunuzdan gelen o doğal annelik güdüsü sayesinde özellikle ev, sizin için çok önemlidir. Aileniz evinizi onları dış dünyadan koruyacağınız, yaralarını saracağınız bir liman olarak görür. Eviniz her daim dolu olduğundan mutfak sizin için önemlidir. Dolayısıyla yemek masasının büyüklüğü hususunda ödün vermezsiniz. İpek kumaşlar ve eskitilmiş mobilyalar ise sizin her daim vazgeçilmezleriniz arasındadır. Beyazlar, inci rengi, pastel sarı ve menekşe tonları içinde ruhunuz huzur bulur. Kokulu mumlar, tütsüler ve partnerinizi günün stresinden arındıracak tüm ögeler yatak odanızı süsler. Doğanız gereği partnerinizi dış dünyadan ve etkilerinden korumak için yatak odanızda onun ihtiyaçlarına uygun seçimlere gidebilirsiniz.

666-mavi-kadife

Aslan
Aslan yattığı yerden belli olur sözü bu burca mensup kişiler için ne kadar da doğru bir söz, değil mi? Bir Aslan için evi hem kalesi hem de gurur kaynağıdır. Gösteriş ve şatafat evin en ufak köşesinde kendini gösterir. Zaten insanları hava atmak ve ne kadar iyi bir ev sahibesi olduğunuzu göstermek adına ağırlarsınız. Kutlamaları, eğlenmeyi ve gülmeyi seven siz Aslanlar için her yer her an partiye hazır olmalı. Bu nedenle salonunuz sizin neşenizi yansıtmalı. Siz iyisi mi iskambilleri, kağıt oyunlarını, Play Station’ı salonunuzdan eksik etmeyin ve buzdolabını hiç boş tutmayın. Tipik bir Aslansanız salonunuzda size ait bir keyif köşesi muhakkak bulunur. Gösterişe olan düşkünlüğünüz partnerinizi yatak odasında da etkileyecektir. Eğer hala boyatmadıysanız odanızın duvarlarını cesur renklerle canlandırın. Kendinizi şımartmak için odanıza yaldızlı bir ayna koymayı da unutmayın. Bu arada cibinlikli, geniş yataklara serilmiş canlı tonlarda çarşaflar tam size göre!

 

pembe-beyaz-dosemeli-beyaz-ev-dekorasyonu-modeli

Başak
Başak burcu olarak siz kılı kırk yararsınız. Bir ideale adanmış ruhunuz her şeyin en doğrusunu arar. Bu yolda titizlik ve düzen sizin için çok önemlidir. Yaşadığınız her yer temiz, attığınız her adım planlı olmalıdır. Bu obsesifliği (takıntılı olma hali) andıran durum, ev düzeninizi de doğal olarak etkiler. Bu yüzden sandıklar, dolaplar, kutular ve dolap içi raflar sizin ilgi ve uzmanlık alanınıza giriyor. Salonunuzda mutlaka bir sandık bulunduruyorsunuz ya da yoksa bile ilk iş bir sandık almalısınız. Okumaya ve öğrenmeye düşkün doğanız sizi kitaplara yöneltiyor. Bu yüzden kitaplıklar ve okuma köşeleri sizin olmazsa olmazlarınız arasında. Mimariye olan yatkınlığınız ve doğuştan gelen yeteneğiniz sayesinde evinizi maksimum verimlilikte dizayn edeceğinize ve eşyalarınızın kapladığı alanı enine boyuna ölçüp biçeceğinize ise şüphe yok. Renklerde açık maviler, bej ve beyaz favorileriniz. Yatak odasında ise estetiğe, ruhunuza iyi gelen detaylara önem veriyorsunuz. Rahat bir yatak, kitap okurken başınızı yaslayacağınız bir karyola başı ve hafif ahşaptan yapılmış bir kitaplık aradığınız ideal yatak odasının temel parçalarıdır.

 

1_m9c4625

Terazi
Terazi burcu dengeyi ve adaleti arar durur. Bu yüzden havadar, enerjilerin aktığı huzurlu mekanlara ihtiyacınız boldur. Uzak doğu öğretilerine göre evinizi dekore edebilirsiniz. Sevdiğiniz renkler mavi tonları ve beyazdır. Bu sayede aradığınız ferahlamayı bulabilirsiniz. Burcunuzun elementi hava olduğu için rahat nefes alacağınız alanlara ihtiyacınız bulunmakta. Bu renklerle aradığınız huzura kavuşabilirsiniz. Gezegeniniz Venüs’ün etkisiyle estetiğe olan tutkunuzun esintileri evinizde mutlaka hissedilir. Perdelerden masa örtüsüne, tabaklardan bardaklara, koltuklardan sandalyelere uyuma, dengeye ve estetiğe dikkat edersiniz. Yatak odasında denge sağlamak sizin için önemlidir. Bu yüzden iki kişilik bir yatağın iki yanına komodin yerleştireceksiniz. Astrolojide objeyle temsil edilen temsil edilen tek burç sizsiniz. Bu nedenle biblolara, vazolara, süs eşyalarına tablolara düşkünsünüz.

 

1

Akrep
Karizmanız, lider ruhunuz ve herkesi size bir mıknatıs gibi çeken o gizemli havanız… Eviniz de kesinlikle bu özelliklerinizi yansıtır. Zodyak’ın en tutkulu burcu olan Akrepler evlerinde bordo ve siyah renkleri tercih ederler. Evinizde ipek ve deri kumaşlar görmek pek rastlantı sayılmaz. Çünkü bu kumaşlar, iddianızı, dişiliğinizi, klasınızı ve duygusallığınızı en kışkırtıcı biçimde ortaya koyar. Siz insanları şaşırtmayı çok seviyorsunuz. Bu yüzden salonunuzda özgün oturma gurupları, benzersiz tasarımlar bulunur. Loş ışıklar, vitraylı lambalarla ortamın esrarengiz maksimuma çıkarmakta üzerinize yoktur. Yatak odanızda eşinizle özel anlar geçirmeniz için ışık almayan opak perdeler, sizi mutlu eden egzotik bitkiler ve frapan süslerle odanızı dizayn edersiniz. Sizin için vazgeçilmez şeylerden biri de çekmeceli yataklardır. Çünkü karyolanızla bile eşinizi şaşırmayı arzu edersiniz.

 

retro-tarzi-oturma-odasi-dekorasyonu-3

Yay
Seyahati seven Yaylar, evlerini gittikleri her yerden anılarla döşemeyi tercih eder. Altıncı hisleri kuvvetli ve maneviyata düşkün olduklarından evin bir yerinde mutlaka en az bir tane manevi sembol bulunur. Değişik kültürleri merak eden ve bunları birleştirerek yeni bir kültür oluşturmayı seven Yayların yaşam alanlarında bu eğilimin izlerini görürsünüz. Bir Çin vazosu ile apayrı köşede bir Güney Afrika maskı, tüm farklarına rağmen yine de uyum içinde ve bir aradadır. Tabii eğlenceyi de seviyorsunuz. Çocuksu tarafınız evinizi süslüyor ve eğlenceli renkler ruhunuzu açıyor. Begonviller, orkideler, papatyalar ve dört mevsimden bunlar gibi daha bir çok çiçekle salonunuz adeta sera görünümündedir. Yolculuğun her türünü seven Yaylar, zaman içinde yolculuk etmekten de haz alırlar; salonda klasik döneme ait bir yemek masası ile en yeni tasarım kanepeler yine bir aradadır. Bir Yay’ın salonu yaptığı gezilerin fotoğraflarıyla adeta bir sanat galerisi gibidir. Misafirleriniz -ki davetleri seversiniz- bu fotoğrafları seyretmekten çok keyif alırlar. Yay burcu iseniz yatak odanızda muhakkak konforu seversiniz. Ayrıca yine dünyanın dört bucağı odanızda toplanmıştır. Kocaman ve yumuşak yastıklardan vazgeçmezsiniz bu alanda. Ayrıca rahat bir karyola aradığınız yegane mobilyadır. Odanızı yelkenli resimleri ve tekne fotoğraflarıyla da süsleyebilirsiniz.

 

retro-dekor-9

Oğlak
Ciddiyete ve başarıya önem veren, inatçı bir burcun mensubusunuz. Dolayısıyla eviniz de bu ruhu yansıtır. Mobilya seçimleriniz ve düzeniniz köşeli olsa da sağlam ve pratiktir. Ayrıca eve gelen arkadaşlarınızın, ailenizin ve eşinizin hayatını kolaylaştırmayı onlara rağmen istersiniz. Bu yüzden seçimlerinizi buna göre yaparsınız. Renk seçiminiz ise toprak, kahverengi ve tonlarıdır. Geleneklere son derece bağlı, hatta biraz tutucu Oğlakların salonunda misafirlere nostaljik anlar yaşatılır. Son derece klasik koltuklar ve vintage kanepeler bir Oğlak’ın evini süsler. Salonda şömine ve folklorik öğeler taşıyan halı ya da kilimler evle kuracağınız bağı kuvvetlendirecektir. Hayatta hiç bir şeyi tesadüfe bırakmayan oğlaklar, yatak odası takımların uzun seneler dayanıklı olmalarına dikkat ederler. Sağlam bir karyola, çizilmesi zor komodinler ve gardıroplar yatak odanızın olmazsa olmazlarıdır. Son derece olgun bir ruha sahip siz Oğlaklar salonda ve yatak odasında şıklıktan asla ödün vermezsiniz. Olgun ruhunuzu da evin her alanında hissettirirsiniz.

 

modern-mor-salonlar

Kova
Çağların ötesini görebilen kaşif ruhunuza en iyi gelecek şey elbette teknolojik aletlerle dolu ve keşif yapmanıza ilham verecek şekilde dizayn edilmiş bir evdir. Popüler olma tutkunuz yüzünden herkesin seveceği tasarımları bulur buluşturursunuz. Moda olana ilginiz sayesinde herkesin beğenisini kazanacak koltuk takımları salonunuzu süsler. Aynı zamanda kâşifliğinizi besleyen ruhsal yolculuklarınız için salonunuzda tütsüler ve kokulu mumlar yakmayı ihmal etmezsiniz. Duvarlarınıza ise rahatlatıcı tablolar asarsınız. Herkesten farklı, herkesten ilginç bir tarzınız olduğu kuşkusuz. Yatak odanızda bir HD TV mutlaka bulunur. Karyolanız da kimsede olmayan farklı ve yaratıcı çizgilerde olmalıdır. Karyola, şifonyer ve tuvalet masasından oluşan fütüristik tasarımlarla dizayn edilmiş bir yatak odası sizin ruhunuz için en doğru seçimdir. Gümüşi ve metalik renkler gözde tonlarınızdır.

 

pembe-tonlarda-salon-modeli

Balık
Sanatçı ruhlu, hayal gücü geniş olan siz balıklar, evinizi elbette bu ruha paralel dizayn etmeyi tercih edersiniz. Duyular ötesi algınız, hayal gücünüz ve gerçek dışı dünyanız sizinle her zaman birliktedir. Zengin iç dünyanızı yansıttığınız evinizde, gelen misafirler her ne kadar mobilyaları yadırgasa da dikkatli baktıklarında özgün ruhunuzun uyumunun göstergesi kombinlerinizi fark edecekler. Kaşmir kumaştan kırlentler, desenli kanepe ve süs eşyası renk renk perdelerle canlandırılmış okyanusları andıran bir ev tam size göre. Mozaik taşlarla süslenmiş mutfak ve banyo adeta mitolojik bir dünyanın atmosferine sürükleyecek misafirleri… Yatak odasına gelince rahat edip ayaklarınızı uzatmayı dilersiniz. Dolayısıyla karyolanızı bu ihtiyacınıza göre seçersiniz. Sanatla olan bağınız Zodyak’ın son burcu olduğunuz için diğer burçlara göre son derece güçlüdür. Bu nedenle siz yatak odanızı da düşlerinizi besleyen sanatsal tablolar ve fotoğraflarla süslemelisiniz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort