Yukarı

Beyaz Tenli Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Kuralları

Güneşin altında 2 dakika bile dursan kızarmaya başlıyorsan, çevrendekiler sık sık sana ‘’ne kadar beyazsın!’’ diye cümleler kuruyorsa evet sende bir beyaz tenlisin.  Beyaz tenliler makyaj yaparken genelde sorun yaşarlar. Mesela aldıkları fondötenin her zaman ten renginden daha koyu çıkar, allık uyguladığında ‘’Şeker Kız Candy’’ gibi görünür…

 

İşte biz de açık ten renginiz için en uygun makyaj ipuçlarını araştırdık…

1.En doğru fondöten

Bazen bir fondötenin en açık tonu bile senin ten renginde daha koyu gibi görünür. Bu nedenle fondöten seçerken daima bileğin yerine boynuna uygulayıp test yapmalısın. Eğer boynundaki ten renginle uyuşuyorsa o fondöten tam sana göre demektir.

Ayrıca, elindeki mevcut fondötenini çöpe atmak istemiyorsan ve daha açık tonda olmasını istiyorsan, fondöteni uygularken nemlendiricinle karıştırarak uygulayabilirsin. Böylece daha açık bir renk tonu elde edebilirsin.

2.Allığını kontrol altın al

Kullandığın allık doğal ten renginle uyumlu tonlarda olmalı. Cildinle uyum sağlayacak ve doğal bir görünüm kazandıracak Yves Saint Laurent Kiss & Blush gibi sıvı formüllü allıklar tam da size göre. Renk olarak da açık pembe ya da şeftali tonlarını seçebilirsiniz.

3.Bronzer’a dikkat

Cilt rengin çok açık tonda olduğu için bronzer uyguladığında bir anda solaryum faciasına uğramış gibi görünme ihtimalin çok yüksek. Bu nedenle bronzer’ının açık tonda olmasına, hafif uygulamaya ve doğal ışık altında uygulamaya özen göstermelisin.

4.Canlı renklerden korkma

Beyaz tenlilerin canlı rujları kullanmayacağı söylense de aslında bu tamamen bir yanılgı! Emma Watson, Lily Collins gibi beyaz tenli ünlüler dudaklarında canlı renkleri harika şekilde taşıyor! İşte kanıtı…

Lily Collins

Lily Collins

Emma Watson

Emma Watson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Simsiyah maskaralar

Belirgin, simsiyah kirpikler sayesinde gözlerini olduğundan daha büyük gösterebilirsin. Özellikle kirpiklerin de açık renkse, koyu siyah tonda bir maskarayla daha belirgin gözler elde etmen mümkün.

6.Canlı bakışlar

Fazla koyu bir göz farı kullanmak ten rengiyle zıt bir durum oluşturabilir. Aynı şekilde fazla kırmızı ya da fazla pembe göz farları da genellikle gözlerinin yorgun görünmesine neden olur. Bu nedenle açık bej, gri, soğuk kahve gibi tonları tercih etmeniz daha doğru olur. Mesela Urban Decay Naked 2 Far Paleti tam da sana göre!

 

sarı-saçlı-mavi-gözlü-beyaz-tenli-kız_483627

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort