to top

Beyaz Elbiseyle Nasıl Aksesuar Kullanılır?

beyaz

Asalet ve masumluğun simgesi olan beyaz elbiseler bir kadını zarif kılan yegane parçalardan biridir. Her ne kadar kullanış bakımından temizliği zor olan kıyafetlerin başında gelse de her tarzda parçalar ile rahatlıkla kombinlenebilmektedir. Fakat başka tarzlara kolay uyum sağlayabilse bile beyaz elbise giyilirken dikkat edilmesi gereken bir takım unsurlar vardır. Özellikle de aksesuar seçiminde bu unsurlar daha fazla ön plana çıkmaktadır. Beyaz elbiseyle nasıl aksesuar kullanılır?

Beyaz elbise giyen kadın eğer ki soğuk bir cilt tonuna sahip ise daha ziyade ışıltılı klasik bir beyaz elbise seçmelidir. Soğuk cilt tonundan kasıt oldukça beyaz tenli ve yer yer pembe tonlarında cilt rengidir. Beyaz elbisenin soluk bir hava katmaması için mümkün olduğunca parlak ve ışıltılı detaylara önem verilmesi gerekecektir. Bu yüzden burada tercih gümüş ya da dore tonlarında aksesuarlar olacaktır. Bu renkte bileklikler, küpeler ve kolyeler ile elbise daha zengin ve çarpıcı gösterilebilir.

Cilt tonları daha çok bronz renklerdeyse o zaman beyaz elbiseyi tamamlayacak en güzel aksesuar altın renginde olan takılar olacaktır. Bronz cilde çok yakışan beyaz elbise altın renginde kolye ve bileklikler ile daha çarpıcı ve zengin bir görünüm alacaktır.

Yaz mevsimlerinde ise beyaz elbisede neon renkli aksesuarlar kullanılması tercih edilir. Beyaza her renk yakışacağı için kullanılan renkler uygun olacak ve kombine hemen uyum sağlayacaktır. Neon renklerde saatler, sıra sıra bilekliker son dönemlerin modası haline gelmiş ve beyaz elbiseler ile inanılmaz bir güzellik yakalamıştır. Bunun yanı sıra zümrüt yeşili, mercan, nar çiçeği, saks mavisi gibi renklerden aksesuarlar kullanmak da zarif bir havanın yanı sıra daha genç ve dinamik bir görünüm sağlayacaktır.

Beyaz elbiselerde kontrast bir şıklık da yaratmak mümkündür. Beyaz elbiselere takılabilecek takıların siyah, koyu lacivert ya da bordo gibi renklerden seçilmesi zıtlıkların yarattığı mükemmel bir şıklık sağlayacaktır. Fakat burada aksesuarlar ile birlikte ayakkabı ve çantalarında aynı bu kontrast renklerden kullanılması uyum için önemlidir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.