Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Yüze Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Yüze Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

gozlugunuzu_yuz_seklinize_gore_secin_2

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte güneş gözlüklerine olan rağbet artış göstermiştir. Birçok kişi güneş gözlüğünü ne yazık ki sağlık açısından değil bir aksesuar aracı olarak kullanmaktadır. Durum böyle olunca akıllarda tek bir soru belirmiştir. Yüzüme uygun nasıl bir güneş gözlüğü alabilirim?

Güneş gözlüklerine olan ilgi artınca gözlük sektöründe de ciddi anlamda çeşitlenme olmuştur. Her yıl farklı biçimlerde güneş gözlükleri piyasaya sürülmektedir. Ayrıca yine her sezonda moda adı altında güneş gözlükleri kişilere sunulmaktadır. Burada şuna değinmek gereklidir. Moda adı altında kişilere yöneltilen gözlükler genellikle tek tip olarak belirlenmektedir. Dolayısıyla kişilerin içine düştükleri en büyük hata yüzlerine uygun olmasa bile moda olduğu için o güneş gözlüklerini kullanmalıdır. Bunun önüne geçebilmek için kişilerin öncelikle bu türden düşüncelerden sıyrılması gereklidir. Çünkü her güneş gözleğinin her yüze yakışması beklenemez.

Peki, güneş gözlükleri yüze göre nasıl uygunluk gösterir?

İnsanların yüzleri doğal olarak birbirlerinden farklıdır. Gerek zayıflık olarak olsun gerekse uzunluk olarak olsun yüzler çeşitlenme gösterebilmektedir. Gözlük sektöründe de bu tür yüzler baz alınarak oldukça geniş bir yelpazede gözlük seçenekleri sunulmaktadır.

Kişilerde göz çukuru ve burun gözlük tarzını belirleyen başlıca bölgelerdir. Dolayısıyla kişiler öncelikle kendilerini tanıyıp daha sonra gözlük alma eyleminde bulunmalıdırlar.

Oval yüz hatlarına sahip kişiler birçok gözlüğü tercih edebilmektedirler. Kaçınmaları gereken tek gözlük tipi oldukça büyük bir çerçeveye sahip olan gözlüklerdir. Bu türden gözlükler oval yüz hattına sahip kişilerin alın bölgesini kapatacaktır. Sonuçta ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır.

Yuvarlak yüzlerde ise köşeli modeller tercih edilmelidir. Köşeli gözlük modelleri genellikle geometrik tarzda oldukları için kişilerin suratına hacim katacaktır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerde genellikle dolgun yanaklar bulunduğu için bu kişiler kesinlikle “ damla gözlük” şeklinde tabir edilen yanaklara doğru genişleyen gözlüklerden uzak durmalıdırlar. Aksi halde yanaklar da gözlüğün içine girmiş olacak ve itici bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Kişiler eğer kare bir yüze sahipse mümkün olduğunca yuvarlak hatlı gözlükleri tercih etmelidirler. Köşeli, geometrik gözlükleri tercih etmeleri yüzlerinin daha da keskin bir ifade almasına neden olacaktır. Dolayısıyla oval gözlükler yüze yumuşak bir ifade katacağı için bunlar tercih edilmelidir.

Uzun bir yüze sahip kişilerin ise tercih etmesi gereken gözlükler genellikle hacimli gözlükler olmalıdır. Yüz ince bir yapıda olduğu için bu tarzdaki gözlükler yüze hacim katacaktır. Bu kişiler ise yuvarlak gözlüklerden kaçınmalıdırlar.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved