Yukarı

Ağrısız genital bölge estetiği

Estetikte, diğer bölgelerde alınan başarılı sonuçlar hekim ve hastaların dikkatini yıllardır ertelenen vajinal problemlere odaklamıştır.

Genital bölgeye yapılan estetik uygulamalara niçin gereksinim duyurulur?

Çağımızda hoşa gitmeyen ve psikolojik rahatsızlık yaratan durumlar için kadın, erkek, genç, yaşlı ayrımı yapılmaksızın herkesin sorunlarına estetik çözümler araması doğal karşılanmaktadır.

Kadınların genç ve sağlıklı görünümü vajinal bölgeleri içinde istemeleri, artık tabu olmaktan çıkmıştır. Üstelik vücudun diğer organların oluşturduğu sorunlar kişiye özel iken vajinal sorunlar cinsel partneri de etkilediğinden her iki cinside ilgilendirir.

Estetik operasyon ve uygulamalar genelde kişide oluşan psikolojik rahatsızlığın giderilmesine yönelik olarak yapılırken genital bölgeye yapılan estetik uygulamalar hem psikolojik hem de fizyolojik sorunlara yöneliktir. hamilelik, normal doğum, kilo alımı, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenler kadın cinsel organlarında vajinal relaxasyon sendromu olarak bilinen vajinal kaslarda gevşeklik, vajina kanalında genişleme, şekil bozuklukları, idrar kaçırma gibi bir seri dinamik ve fonksiyonel kayıplara neden olur.

Özellikle yaşlanma ve doğum travmasının doğal süreciyle orantılı olarak ortaya çıkan vajinal gevşeme ve sarkmaların oluşturduğu fizyolojik değişimler, sürtünme hissinin azalması neticesinde cinsel doyumda azalma, eşler arasında soğukluk gibi psikolojik sorunlara da neden olmaktadır. Vajina estetiği; son yıllarda teknolojik ve estetik cerrahideki gelişmeler, sosyoekonomik ve kültürel yönden elde edilen kazanımlar ve medyanın artan ilgisiyle popülerlik kazandı.

 Beladona Vajinal RF Tüplü Fraksiyonel CO2 Lazer nedir?

Doğum sonrasında veya yaş ilerledikçe, vulva deri ve vajinanın esnekliğini kaybetmesi ile kadınlarda idrar tutamama ve tatminkar olmayan cinsel aktivite sorunları ortaya çıkar. Beladona, kadınların yaşamlarının en güzel dönemlerine geri dönmelerine yardımcı olan inanılmaz bir lazer cihazıdır.

Vajinal RF Tüplü Fraksiyonel CO2 Lazer yöntemi hangi durumlarda uygulanır?

Vajinal sıkılaştırma, esnekliği arttırma
Vajinal dokuda kolajenleri yapılandırma
Yetersiz vajinal akıntı tedavisi
İdrar tutamama da azalma
Vajinada iltihap önleme, bağışıklık sistemi güçlendirme
Vajinal kuruluğun azaltılması
Disparoni azalması

 Fraksiyonel CO2 Lazer işleminin özelliği nedir?

Fraksiyonel CO2 Lazer vajinal mukoza dokusuna etki ederek kollojen üretimini stimüle ederek kan akışını hızlandırır, tedavi edilen alanın işlevselliğini ve vajinal lubrikasyonu arttırır. Fraksiyonel CO2 lazerlerle hastanın ihtiyacına göre ciltte 10 – 250 mikrometre derinliğinde ablasyon sağlanabildiğinden kas tonusuda artar.

Lazer uygulaması sonrası cilt altı kollajen liflerinde ani olarak %30 oranında kısalma ve ciltte gerilme meydana gelir. Sonuçta uygulama bölgesinde hem mevcut kollajen dokusu hızla yenilenir hem yeni kollajen lifleri oluşur. Fraksiyonel karbondioksit lazerler ablasyon ve kollajen uygulamalarında altın standart olarak kabul edilmektedir.

Fraksiyonel karboksi Lazer bölgesel kaslarda hasar veya vajinal prolapsusun gözlenmediği durumlarda mukozal tonus kaybına bağlı vajina gevşeklik ve zayıflıklarında etkindir. Uygulama sonrası vajenin iç ve dış çapı azalacak, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alacaktır.

Karbondiyoksit Lazer ile vajinoplasti nasıl bir yöntemdir?

Karbondioksit lazer ile vajinoplastisi Ağrısız, anestezisiz, ameliyatsız, dikişsiz ve günübirlik (outpatient) olarak uygulanan noninvaziv bir yöntemdir. Bu yöntem ile vajinanın iç ve dış çapı azalır. Cinsel ilişki esnasında sürtünme temas hissi artar. Çok kısa sürede uygulandığından ve yan etkileri minimum olduğundan uygulama sonrası istirahat gerekmez, işinizden ve günlük yaşamın ritminden kopmazsınız.

 Vajinal Atrofi nasıl oluşur?

Kadınlarda gerek fizyolojik menopoz gerekse kanser veya değişik nedenlerle yapılan cerrahi menopoz sonrası gelişen östrojen eksikliği nedeniyle genital bölgedeki kan dolaşımı azalması ve vajinal mukozadaki dökülme ve incelme sonucu vajinal atrofi oluşur.

 Vajinal Atrofinin yol açtığı rahatsızlıklar nelerdir?

Menopoz sonrası kadınların yaklaşık % 50’sinde görülen vajinal atrofinin derecesiyle ilintili olarak genital irritasyon, kaşınma, kayganlıkta azalma, anormal akıntı, kuruluk, enfeksiyonlara eğilim hatta ilişki esnasında ağrı (Disparoni) hissedilebilir. Ayrıca dış genital bölgedeki yağ dokusu azalmasına bağlı renk değişiklikleri ve vajenin görünümünde deformasyon gözlenir.

Vajinal gevşeme ve atrofi sonucu öksürme, hapşırma, gülme, egzersiz gibi fiziksel aktiviteler esnasında stres inkontinans olarak bilinen istemsiz olarak idrar tutamama, kaçırma şikayetleri de başlar. Vajinal atrofi eşlerin cinsel yaşamını ve yaşam kalitesini olumsuz etkiler.

Özellikle kadınlarda yaşanan tüm bu olumsuz etkiler cinsel yaşamdan soğuma, kaçınma, eşler arasında cinsel tatminsizlik, depresyon, güven kaybı hatta evliliğin tehlikeye girmesi gibi ciddi sorunlara yol açabilir.

 Lazer ile vajinal daraltma işlemi kaç seans uygulanmaktadır?

Lazer ile vajinal daraltma işleminin süresi yaklaşık olarak 20 – 30 dakika sürmektedir. İşlem uygulanacak rahatsızlığın tipi derecesi ve kişinin genel özelliklerine göre değişmekle birlikte tek seans yapılması, sonrasında idame tedavisi olarak iki yılda bir kez tekrarlanması önerilmektedir.

Uygulamanın etkileri bir gün içinde görülüyor ve kanal daraltılmış oluyor. İşlemin oluşturduğu doku reaksiyonlarının normalleşmesi 1 – 2 hafta olup işleme bağlı etkilerin tamamen fark edilmesi ise ortalama 1 – 2 aydır. İşlem sırasında hasta acı hissetmediği için anestezi uygulamasına gerek yoktur. Lazer vulvovajinaplasti işlemi ek cerrahi girişim gerektirmeksizin uygulandığında normal yaşamından ritminden koparmadan kısa sürede hasta işine dönebilir.

 Yan etkileri var mıdır? 

Hastanın normal cinsel hayatına dönmesi ortalama olarak 2 haftanın sonunda gerçekleşebilir. Uygulamanın riski nadiren görülen hafif kızarıklık, şişlik gibi etkiler genellikle herhangi bir ilaç kullanmaya gerek kalmadan kendiliğinden 1 – 2 gün içerisinde kaybolmaktadır.

Uygulama yapılan kişiler ağrı kesicilerle hiç veya çok az ağrı duyduklarını söylemektedirler. İşleme bağlı gelişen kızarıklık ve ödem 1 günlük istirahatle normalleşir. Lazer ile vajinal daraltma işlem izsiz bir işlemdir. İşlem isteyen her bayana yapılabilir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved