Yukarı

Açık tenlilere özel 5 makyaj ipucu

Açık tenliler koyu makyaj yapsalar abartılı görünürken açık makyaj yaptıklarında ise soluk görünebilirler. Bu nedenle açık tenlilerin makyaj yaparken bilmesi gereken bazı ipuçları var.
Öncelikle güzel bir haber verelim, zaten açık ten görünümü son zamanlarda her zamankinden çok daha trend! Yok gibi makyaj trendinin yükselmesi de açık tenliler için bir avantaj.

Açık cildi ön plana çıkarmak için yapmamız gerekenler ise şöyle;

Her zaman güneş koruması kullanmalısınız. Güneşin özellikle açık tenlilere etkisi diğerlerine göre daha fazladır.
Ayrıca güneş hasarı ciltteki erken yaşlanma belirtilerinin en belirgin nedeni. Üstelik güneş lekeleri ve ince çizgiler açık tenlerde çok daha fazla belirgin oluyor. Güneşin neden olacağı hasarın önüne geçmek için ise evden çıkmadan mutlaka en az 30 faktörlü güneş kremini uygulayın.

Hiperpigmentasyon ve kızarıklıklar açık tenlerde en çok görülen sorunlardan. Bu nedenle bizim önerimiz hafif ve likit fondötenler.

Koyu halkalar ise açık tenlilerde en kötü duran yüz kusuru diyebiliriz. Bu tene sahip olanların ciltleri genelde daha ince olduğundan göz altındaki kan dolaşımı daha belirgin olur. Göz altına ışığı yansıtan bir kapatıcıyı ters üçgen şeklinde uygulayabilirsiniz.

Göz çevreni karartacak koyu tonlardan da uzak dur. Bunun yerine gözlerinde açık tonlara veya pastellere yönel pembeler, yumuşak mercanlar,bronz ve altın tonları da tam sana göre.

Kontur uygulamasını tercih etmek yerine strobing uygulamasına yönel. Aydınlatıcını ise yüzünün yüksek noktalarına uygula mesela burun, şakaklar, kaş kemiği gibi. Böylece yüzüne anında ışıltı da kazandırmış olacaksın.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort