Yukarı

Saç Renginize Uygun Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken bir çoğumuz aslında gece yada gündüz gideceğimiz mekan ve giyeceğimiz kıyafete göre renk ve kombin tercihi yaparız. Fakat bu nedenler kadar saç rengimizin de makyajımız üzerinde etkisi vardır. Bugün size saç ve ten rengine göre tercih etmenizin doğru olacağı makyaj renklerinden bahsedeceğiz…

 

Siyah saçlılar, siyah göz kalemi ile gözlerini vurgulamalı

Siyah saça ve esmer bir tene sahip olanların, gözleri ön planda tutacak şekilde makyaj yapması gerekir. Siyah bir kalem veya eyeliner ile derinleştirilen bakışlar esmer tenli ve siyah saçlı hanımlara çok yakışır. Açık renkli allık ve ruj da esmerlerin güzelliğine güzellik katacaktır.

Sarı saçlılar gri ve pembe tonlar tercih etmeli

Saçları sarı, teni beyaz olanlar makyaj yaparken pastel tonları tercih etmeli. Bu ton saç ve ten rengi kombinasyonuna sahip olanlara ise en çok gri ve pembe renkler yakışacaktır. Dudaklarda pembe renk bir ruj, gözlerde ise gri renkte far kullanılması ten renginin daha canlı görünmesine yardımcı olur.

Kahverengi saçlılar parlak renkleri tercih etmeliler

Kahverengi saçlı ve koyu tenli olanların makyaj tercihi ise, parlak ve ışıltılı tonlardan yana olmalı. Pupa Milano Precious Creamy All Over Compact Göz Farı 02 gibi lame ve dore renkli far bu saça sahip hanımların gözleri ön plana çıkaracaktır. Dudaklarda pembe renkli parlatıcılar, yüzde Pupa Milano Luminys All Over Baked Powder Pudra 304 gibi pırıltılı pudralar uyumunuzu ve güzelliğinizi arttıracak.

Kızılların vazgeçilmezi pembe allık

Shakira’nın uzun süre kullandığı kızıl saçlar size ilham verebilir. Kızıl bir saça ve esmer bir tene sahip olanlar, tıpkı Shakira gibi makyajda pembe allık kullanmayı unutmamalıdır. Göz makyajında ise koyu renkler tercih edilmelidir. Pupa Milano Luminys Baked Eyeshadow Trio 3lü Göz Farı serisinde, istediğiniz her renge ulaşabilirsiniz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort