Yukarı

24 Nisan: Oyuncak Sergisi – 5000 Yıllık Hikaye

Oyuncak Sergisi – 5000 Yıllık Hikaye
Mall Of İstanbul-1.Kat, İstanbul

Yazar ve şair Sunay Akın’ın özel koleksiyonundan oluşan oyuncaklar, Oyuncak Sergisi aracılığıyla Mall of İstanbul’da farklı kuşakları evrensel bir ortak paydada buluşturuyor.

Sergide yer alan oyuncaklar; mimariden uzay çalışmalarına, ulaşım tarihinden sanayi devrimine, coğrafi keşiflerden gündelik hayata ve eğlence kültürüne kadar uygarlık tarihimiz hakkında bütünsel bir panorama sunuyor.

Sunay Akın’ın küratörlüğünde hayata geçen ‘Oyuncak Sergisi – 5000 Yıllık Hikaye’, antik çağdan günümüze kadar oyuncakların 5 bin yıllık tarihini ziyaretçilerine aktarıyor. Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı daha önce hiçbir yerde sergilenmemiş oyuncaklarla kurgulanan sergi, oyuncak tarihinin gelişimini kronolojik bir sıralamayla sunmasıyla da Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Atölye Çalışmaları
Oyuncak Sergisi’nde interaktif uygulamalar, özel kurgulanmış sesli tur istasyonları, oyun ve masal atölyeleri ile çocuklar ve yetişkinler serüven dolu dakikalar geçirecek.

Yaratıcı Ebru Atölyesi
Modern bir yaklaşımla oluşturulan, eğitsel çalışma için tüm malzemelerin sunulduğu atölye faaliyetinde ebru sanatının tüm incelikleri anlatılmaktadır. Katılımcılar tasarladıkları sanatsal çalışmaları hatıra olarak yanlarında götürebilmektedir.

Kinetik Kum Atölyesi
Atölye içinde sunulan çeşitli geometrik kalıplar ve oyun hamuru gibi kolayca şekil alabilen kinetik kum ile katılımcılar dilediği şekilleri tasarlayıp üretebilecekler.

Yaratıcı Kukla Atölyesi
Atölye içerisinde sunulan çeşitli malzemeler ve özel olarak tasarlanmış kitler sayesinde, ziyaretçiler kendi gölge oyunu karakterlerini ve kuklalarını tasarlayabilmekte ve hatıra olarak yanlarında götürebilmektedir.

Sergi, 3 Ocak – 24 Nisan tarihleri arasında her gün 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved