Yukarı

Suudi Arabistan Moderleşmeye Devam Ediyor “S.A. Kadın Moda Haftası Düzenlendi”

Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Salman, yeni ve modern bir kültürel çağ getirme hedefine adım adım ilerliyor. Başkent Riyad’daki lüks Ritz-Carlton Oteli’nde düzenlenen Suudi moda haftası da bu sosyal reformların bir parçasıydı.

New York, Paris ve Milan’daki moda haftalarından farklı olarak, Riyad’da 10-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenen defilelere sadece kadın izleyiciler katılabildi.

Amerikan New York Times gazetesi (NYT) muhabiri Elizabeth Paton’ın deyimiyle, “şişmiş egolar ve tavana değen topuklarla dolu sürreal bir deneyim” Riyad’a pek uğramadı.

Bu defa Suudi tasarımcılar, Avrupalı modacılar ve şık kadınlar otelin altın kaplama koridorlarında sohbet etti.

Jean Paul Gaultier ve Roberto Cavalli dahil dünyaca ünlü markaların sergilendiği etkinliğe Brezilya, Lübnan, Rusya, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) tasarımcılar da akın etti.

New York Times gazetesine konuşan bir Suudi gözlemci, “Kadınlar yıllardır parlayacakları anı bekliyordu” diyor.

Geçen ay yapılması beklenen moda haftası yabancı gazeteciler, modacılar ve satıcıların vize başvurularında yaşanan gecikmeler nedeniyle Nisan ayına ertelenmişti.

Etkinliğin resepsiyonuna erkekler ve kameralar alındı ama defile yürüyüşlerine sadece kadınlar girebildi.

Dışarıda fotoğraf çektirmek ve sosyal medyada paylaşım yapmak da yasaktı. Erkek tasarımcılar defilelerden önce de sahne arkasına alınmadı.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort