Yukarı

03 Haziran: Tuluyhan Uğurlu Konseri

03 Haziran günü Tuluyhan Uğurlu St. Antuan Kilisesi’nde muhteşem bir konsere hazırlanıyor. Bu müthiş konseri kaçırmayın.

Tuluyhan Uğurlu
03 Haziran 2016 21:00
St. Antuan Kilisesi, İstanbul
Tuluyhan Uğurlu, 3 haziran’da St. Antuan Kilisesi’nde sevenlerine müzik ziyafeti yaşatacak.

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, “Dünya Başkenti İstanbul” projesinin yaz konserlerine İstanbul’un simgelerinden, Beyoğlu Sent Antuan Kilisesinde başlıyor. Eserin “3 Dinin Kardeşçe Yaşadığı Kent” bölümünün öne çıkacağı konserde ünlü sanatçı, 1453’den beri İstanbul’da tüm inananların kavgasız ve kardeşçe yaşamalarına vurgu yapacak. Uğurlu geçtiğimiz kış aylarında da aynı mekânda eserin 400. konserini seslendirmiş, konser büyük ilgi görmüştü. 1912’den beri ibadete açık olan Sent Antuan Kilisesi, İstanbul’un en büyük kilisesi olma özelliğini de taşıyor.

2005 yılından beri dünyanın pek çok ülkesinde seslendirilen “Dünya Başkenti İstanbul” un adını aldığı kentte verilen konserleri kentin en önemli tarihi mekânlarında gerçekleşti. Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı, Topkapı, Çırağan, Yıldız sarayları, Aya İrini, Arkeoloji Müzesi, Beyazıt Devlet Kütüphanesi, Galata Mevlevihanesi, Haydarpaşa, Sirkeci garları gibi mekânlarda defalarca ayakta alkışlanan eser 10 yıldır İstanbul tanıtımı konusunda zirvedeki yerini koruyor.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort