Yukarı

Telkari Sanatı

Sizlere kolaylıkla yapabileceğiniz, evinizin duvarlarına renk katacak ve odalarınıza pozitif enerji yayacak bir hobiden telkari sanatından bahsedeceğiz.

18 yüzyıldan günümüze kadar gelmiş olan kağıt telkari sanatı, hem hobi amaçlı hem de proje amaçlı yapılmaktadır. İlginç ve karmaşık şekillerin birleştirilmesi ile hazırlanan kağıt telkari, bir kağıt sanatıdır. Kağıt ile yapılan şekillerin kıvrılması ve şekillendirilmesi ile telkari sanatı elde edilir. Yapılırken çok karışık gibi görünen bu sanat etkinliği, bittikten sonra belli bir temaya oturtulunca oldukça güzel durmaktadır. Kağıt telkari yapılışı için kullanılacak olan malzemeler;

İnce karton veya renkli kağıt,
İğne aracı,
Tutkal,
Daire şablonu,
Cımbız

toolkağıt

Kağıt telkari örnekleri yapmadan önce, nasıl bir şekil hazırlamak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bu sayede işlemleriniz daha hızlı ve kesin adımlar ile ilerleyecektir. Hazırlayacağınız projeye göre karton veya kağıt renklerini belirlemelisiniz. Daire şablonu veya diğer geometrik şekil şablonları sayesinde şekillerinizi aynı boyutlarda ayarlamanız mümkün olacak. İğneler ve cımbız ile de şekillerinizi düzeltip, birbirine yaklaştırabileceksiniz.

 

kağıt22

Şekillerinizi resimdeki gibi farklı detaylarda hazırlayabilirsiniz. Bunun için kartondan ince şeritler kesmeniz gerekiyor. 1 cm’lik şeritleri bir kenara koyun. Daha sonra araçlarınız yardımı ile şekilleri kıvırıp oluşturacaksınız.

kağoıtae

Şekillerinizi istediğiniz kıvama getirmek zor değil. Yaprak motifleri için uçlarından baskı oluşturduğunuz zaman istediğiniz şekli elde etmiş olacaksınız.

kağmakeymak

çiçek

Sıra geliyor elde etmiş olduğunuz parçaları sanata dönüştürmeye. Kolyeler, duvar panoları, eğlenceli duvar süsleri ve kapı süsleri olarak sanat eserlerinizi oluşturabilirsiniz. Hem eğlenmek hem de kaliteli vakit geçirmek için kağıt telkari yapımı iyi bir tercih olacaktır.

kt k m

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort