Yukarı

Sun gazetesi bir geleneğe daha son verdi

İngiltere’nin en çok satan (2,2 milyon) bulvar gazetesi The Sun, ‘3.sayfa güzeli’ geleneğine son verdi. 1970’te gazeteyi Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch’un satın almasıyla başlayan bu gelenek, The Sun’ı İngiltere’nin en yüksek tirajlı bulvar gazetesi yapmıştı.İngiliz The Times gazetesi, Sun’ın bundan böyle üçüncü sayfada yarı çıplak model fotoğrafları yayımlamayacağını duyurdu.

Sun gibi News Corporation grubuna ait olan gazete böylece İngiltere’de gazeteciliğin en tartışmalı geleneklerinden birinin son bulduğunu aktardı.

Sun gazetesinden bu konuda açıklama yapılmadı.

Murdoch geçtiğimiz yıl Eylül ayında Sun’ın üçüncü sayfasındaki modellerin üstsüz fotoğraflarının artık eski moda olduğunu söylemişti.

Ancak gazete internet sitesinde modellerin üstsüz fotoğraflarına yer vermeyi sürdürecek.Modeller, gazete tarafından desteklenen kampanyalarda ve özel etkinliklerde “iyi niyet elçisi” olarak görev yapacak.

Gazetenin çıplak modellerin fotoğraflarını yayımlaması sık sık protestolara hedef oluyordu. Son olarak internette başlatılan bir imza kampanyasına 215 bin kişi destek vermişti.

Sun gazetesinin İrlanda baskılarında 3’ncü sayfadaki üstsüz kadın fotoğraflarına iki yıl önce son verilmişti.

Kaynak: BBC

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort