Yukarı

Siyah Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Kadınların kurtarıcısı olan ve dolaplarının baş tacı siyah elbiseler asilliği ile de gönüllere taht kuruyor. Peki bu elbiseleri giydiğimizde makyajın dozunu nasıl ayarlamamız gerekiyor.

Her şeyden önce göz renginize uygun makyaj yapmalısınız.

yeşil göz

Eğer yeşil renkli gözlere sahipseniz göz farınızı mor ve bakır tonlarda seçmeniz göz renginizi ortaya çıkaracaktır. Mavi far kullanmak isterseniz bunun da uygun olduğunu bilmenizi isteriz. Ama unutmayın ki mavi ve gümüş far yeşil gözlerde oldukça dikkat çeker. Yeşil gözlülere tavsiye edebileceğimiz bir diğer konu ise eyeliner rengidir. Siz siz olun siyah eyeliner kullanmaktan kaçının çünkü bu durum sizi olduğunuzdan daha sertleştirebilir. Bunun yerine gri ve kahverengi eyeliner kullanabilirsiniz. Göz kalemi olarak da siyah yerine gri tonlarda kullanmanız gözlerinizi daha iri gösterecektir.

mavi göz

Mavi gözler için söyleyebileceğimiz tartışmasız siyah kalemlerdir. Mavi far ve siyah eyeliner ile dikkatleri üzerinize çekebilir. Gecenin yıldızı olabilirsiniz. Buğulu bakışlar elde etmek için ise renkli rimeller kullanabilirsiniz.

kahverengi gözler (2)

Kahverengi gözler içinse söylenebilecek en güzel şey hemen her rengi kullanabiliyor olmalarıdır. Mor ve pembe tonları hariç tabii. Bakır ve altın tonları size asalet katarken,  gri ve siyah tonları da buğulu bakışlara sahip olmanıza neden olur. Tartışmasız en yakışan renk ise biz cool kadın ekibine göre yeşil ve tonlarıdır.

 

Göz makyajınız sonrası sıra geldi dudaklarınıza. Siyah elbiselerin vazgeçilmezi olan kırmızı ruj klasiğinden siz de bizim gibi sıkıldıysanız size önerimiz, şeftali ve misk pembeler olacaktır. Ten rengi de tercih edebilecekleriniz arasında. Fakat siz göz makyajım sade ve vazgeçilmezim kırmızı diyorsanız bir de nar çiçeği rengini denemeye ne dersiniz? Bizim favorimiz olan nar çiçeğini kırmızı yerine tercih edebilir farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

ruj-01

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved