to top

Sevgililer Gününe Özel Mekanlar

Sevgililer günü yaklaşırken gideceğiniz mekanları hala seçemediniz mi? Henüz bir plan yapamadınız mı? Bu konuda kararsızlığınızı giderecek İstanbul’un merkezinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz 5 mekan önerimiz olacak… Sevgilinizle birlikte güzel, anlamlı ve romantik bir gün geçirebileceğiniz ambiyansa sahip hoş mekanlar…

1- Pizzeria Trio

Beyoğlu Cihangir’de bulunan Pizzeria Trio’da İtalya’nın bütün lezzetlerinin tadına bakabilir, enfes kırmızı şaraplarıyla romantik anlar yaşayabilirsiniz. Makarnanın bütün çeşitlerini yiyebilir ve en güzel İtalyan tatlıların tadına bakabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Sıraselviler Caddesi Billurcu Sokak No:5 Cihangir

Tel: 0212 252 44 44

trio trdio tiro tidowo tdrio tiro tiro1pizza pizazaz pizza

tirios

 

2- Mangerie

İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde lezzetli yemeklerinin tadına varırken zamanınızın nasıl geçtiğinin farkına dahi varamayacaksınız. Sevgilinizle birlikte romantizmin doruğuna çıkılabilecek ve dünyaca ünlü restoran olma özelliğini taşıyan ve Time, Guardian gibi gazetelerde haber olmuş kaliteli bir mekan Mangerie… 10 yıldır istikrarını bozmayan ve hala İstanbulluların tercih ettiği mekanlardan biri olan Mangerie’de sevgilinizle Boğazın eşsiz manzarası izlemek istemez misiniz? Mangerie Bebek’de siz sevgilileri bekliyor…

Mangerie Bebek
Adres: Cevdet Paşa Caddesi 69 Küçükbebek

TEL: 0212 263 5199

mag mafgn magn magnla magni magng magnree kagriw kapak

 

3- Galata Kiva

Galata Kiva İstanbul’da ulaşımı kolay rahatlıkla gidebileceğiniz bir bölgede konumlanmış. İstanbul’un eşsiz tarihi ve hareketli anlarına şahit olacağınız enfes bir mekan Kiva.

Galata Kiva: Osmanlı döneminin ilk kahvehanesi, İstanbul Tahtakale’de Özbek kökenli bir aileye ait olan Kiva Han’da açıldı.
Han adını, Özbekistan’ın dünya kültür mirası içinde yer alan ve günümüze kadar bozulmadan kalmayı başaran Türk sanat şaheserleriyle dolu Kiva kentinden aldı.

Galata Kiva’nın esin kaynağı: Galata Kiva’nın esin kaynağı, Anadolu halk mutfağı… Anadolu’dan çıkıp gelen ve büyük şehirlere yayılan kültür mozaiğini, etnik özellikleri de içine katarak yansıtan; gelenlerin kimi zaman esrarengiz adlarıyla kendilerini ele vermeyen özgün lezzetlerini tadıp, kimi zaman bir Türk Kahvesi içebileceği, “kendimize benzer ” bir mekan.

Sevgilinizle birlikte romantik anlar geçirebileceğiniz Galata Kiva sizleri bekliyor…

Adres: Galata Kulesi Sk. No:4, 34421
Telefon:(0212) 292 9898
Saatler: Bugün açık · 09:00–23:30

kiv kiv1 kiv2 kiv4

 

4- Ferah Feza

İstanbul Karaköy’de bulunan mekan manzarasıyla göz kamaştırdığı kadar lezzetli menüsüyle de göz dolduruyor. Adından da anlaşılacağı gibi iç dekor olarak son derece ferah ve güzel bir mekan. Oturma düzeni de son derece rahat… Sevgilinizle birlikte güzel bir Sevgililer Günü geçirebileceğiniz eşsiz mekanlardan biri Ferah Feza..

Ferah Feza Karaköy’de sizleri bekliyor…

Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi Kemankeş Caddesi No:31/5 Karaköy

Telefon: 0212 2435154

ferah feza ferahfea fezaza ferah h fezazaza fezazaza1

 

5- Vogue

Boğaz Köprü’nün muhteşem ışıltısının denize yansıdığı manzaranın eşliğinde sevgilinizle birlikte romantik bir akşam yemeği yemek istemez misiniz? Sevgililer Günü’ne özel muhteşem mekanlardan biri Vogue.. Sevginizi, böylesine kaliteli ve romantik İstanbul akşamında dile getirmek istemez misiniz?

Vogue, 1997 yılından beri dünya mutfağının özel lezzetleri, İstanbul’un en muhteşem manzarası eşliğinde Vogue Restaurant’ta sunuluyor. BJK Plaza’nın çatı katında hizmet veren ve İstanbul’un en gözde mekanları arasındaki yerini korumaya devam eden Vogue Restaurant & Bar, misafirlerini yıllardır hem lezzetli yemekleri, hem de Boğaz manzarasına hakim konumuyla ağırlıyor. Sade, rahat ve şık ortamıyla, muhteşem Boğaz manzarasını izlemeyi daha da keyifli hale getiren Vogue’un bej ve açık kahverenginin hakim olduğu sıcak atmosferinde, geniş camlar sayesinde tüm manzara restoran içerisinden rahatlıkla görülebiliyor. Dünya ve Akdeniz mutfağının seçkin lezzetlerinin bulunduğu Vogue menüsünde levrekten, fırınlanmış kuzu inciğe kadar pek çok benzersiz lezzeti bir arada bulabilirsiniz. Menüsü, hizmet anlayışı ve merkezi konumu ile İstanbul’un seçkin buluşma noktası olan Vogue, akşam yemeklerinin yanı sıra öğle yemeklerinde de özellikle iş dünyasının tercih ettiği bir mekân olma özelliğini sürdürüyor. Vogue Restaurant & Bar, İstanbul’un tüm güzelliğini ayaklarınızın altına seren ve İstanbul’u farklı noktadan panoramik olarak gören teras manzaraları ile öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra lounge alanları ile de keyifli sohbetlere rahat bir ortam sağlıyor.

Adres:

AKARETLER SPOR CAD. NO:92 BJK PLAZA A BLOK K:13
BEŞİKTAŞ, İSTANBUL

+90 212 227 44 04

5 6 21 33 66

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.