Yukarı

Pudra Kullanmanın Püf Noktaları

Bugüne kadar makyaj ürünleri arasında en çok bilinen fakat en yanlış amaçlarla kullanılan ürünün pudra olduğunu biliyor muydunuz?

Aslında pudra, sanıldığı gibi ciltteki renk eşitsizliklerini gideren, kapatıcı özelliği olan bir ürün değildir. Pudra, makyajın kalıcılığını arttıran, ciltteki parlamaları önleyen ve ten makyajınızı sabitleyen bir makyaj ürünüdür. Bu nedenle makyajınızın gizli kahramanı da diyebiliriz pudralar için. Peki hangi pudra hangi amaçla ve nasıl kullanılır dersiniz? İşte cevabı;

  • Toz pudralar, incecik yapıya sahiptir ve ciltte bıraktığı sonuç daha aydınlık bir görüntüdür. Pudra süngeriyle değil uzun kıllara sahip yumuşak fırçalar ile sürülmelilerdir. Kıyafetinize dökülme ihtimali olduğunda pek tercih edilmez.
  • Kompakt pudra toz pudraya göre daha kullanışlı olup sünger yardımıyla uygulanabilir. Fakat daha yoğun bir yapıya sahiptir.
  • Fondöteniniz ile pudranızın aynı tonlarda olmasına özen göstermelisiniz. Farklı tonlarda olursa cildiniz lekeli gibi görünebilir ve cildinizdeki bütünlük görünümü bozulur.
  • Transparan pudra sevenler içinse kullanışlı olduğunu ve her cilde hitap ettiğini söyleyebiliriz. Transparan pudralar hem toz halinde hem de presli olarak birçok markada bulunur.
  • Pudra kapatıcı özelliğe sahip değildir. Bu nedenle nemlendirici, BB krem, CC krem yada fondöten gibi sıvı ürünlerin üzerine bu ürünleri sabitlemek için kullanılır. Eğer ince bir taba isterseniz fırça yardımıyla, fakat fırçadaki fazlalık pudrayı attıktan sonra alta sürdüğünüz nemlendiriciyi silmeyecek şekilde hafif hareketlerle pudrayı uygulayabilirsiniz.
  • Kompakt pudralar süngerle uygulanır. Bu nedenle daha kalın bir tabaka oluşturduğundan sizi doğallıktan uzaklaştırır. Daha doğal görünüm için süngeri bastırmadan kullanın.
  • Pudranın tüyleri belirginleştirme gibi bir özelliği vardır. Bu ince tüylerinizin görünmesini istemiyorsanız ürünü sadece T bölgenize uygulamalısınız.

_mg_7483_1

 

Pudranın asıl amacını özetlemek gerekirse ciltteki parlaklıkları önlemek, ten makyajını sabitlemek ve makyajın kalıcılığını artırmaktır diyebiliriz. 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort