Yukarı

Örümcek Kirpik Trendi

Sonbaharın yükselen trendi Örümcek Kirpekler adından gelecek sezonda da söz ettirecek gibi görünüyor. Defilelerde yapılan makyaj trendlerine bakılırsa bu kış örümcek bacağına benzeyen kirpikleri göreceğiz.
Sonbaharın yükselen trendi Spider Lash yani örümcek kirpikleri, dünyanın en ünlü makyözlerinden Pat McGrath anlattı.
“İlk kez 2011 sonbahar Lanvin defilesinde uygulanan bu trend için 60 ve 70 yılların başındaki modellerin makyajından ilham aldık. Kirpiklerdeki parça parça görünümü sağlamak için base coat uygulayın. Kirpiklerini ayırmak için uzatıcı formülü olan bir rimel tercih edin. Volüm sağlamak içinde fırçayı kirpik köküne yerleştirip ucuna doğru zig zag hareketlerle uygulayın.”

 

maskara-sur-barbara-palvin-guzellik
McGrath, bu makyajın püf noktasının modern bir görünüm olduğunu dile getiriyor. Ama 60`lardan kalma eski moda biri gibi görünmemek için makyajınızın fresh olmasına dikkat edin. Bu iddalı kirpikleri 60`lı yıllardaki gibi kalın eyeliner ile değil sade bir göz makyajı ile kullanılması gerekir. Sadece bir parça kapatıcı ve bol rimel hem modern hem fresh görünmenizi sağlar. Ünlüler arasında ise Kim Kardashian ve Eva Longoria bu trendi ilk uygulayan isimlerden birkaçı.
Peki bu yılın trendi örümcek kirpiklere nasıl sahip olabilirsiniz dersiniz? Maskaranı doğru uygulayarak ve bazı püf noktalarına dikkat ederek sen de kavuşabilirsin. Upuzun, hacimli, tel tel ve seksi kirpikler yaratmak istiyorsan, hemen adımları takip et.

 

tendencias-em-mascaras-de-cilios-3

1. Maskara seçimi
Piyasada onlarca maskara alternatifi var. Bu yüzden tam olarak ne istediğine karar verip rimelini ona göre seçmelisin.  Ama eğer örümcek kirpikler istiyorsan kirpik uzatma ve dolgunlaştırma etkili maskara seçmelisin.

2. İki kat uygula!
Evet, maskara, kesinlikle iki kat uygulandığında tam olarak mükemmel duruyor. Ama önemli olan, ilk katı sürünce hemen ikinci katını da geçmek, ilk katın kurumasına izin vermemek. Eğer ilk kat kurur, ondan sonra ikinci katı geçersen, kirpiklerinde topaklanma olması kaçınılmazdır.

3. Pudrala!
Dolgun kirpikler için kirpiklerine hafifçe toz pudra sürebilirsin. Pudrayı uyguladıktan sonra hemen rimelini sür.

İşte sana örümcek kirpiklere sahip olmak için önemli bir ipucu daha… Dolgunlaştırıcı rimelini uygulamadan önce, kirpiklerine astar olarak şeffaf rimel uygula! Böylece süper kalın ve hacimli kirpikler elde edebilirsin. Eğer şeffaf rimel uygulayacaksan, kirpiklerine toz pudra uygulaması yapmana gerek kalmaz.

5. Renkleri karıştır
Şimdi sana önemli bir ipucu daha. Bu tekniği ilk kez duyuyor olabilirsin. Kirpiklerinin hacimli ve dolgun görünmesini istiyorsan, iki farklı renk, örneğin kahverengi ve siyah rimel kullan. Tüm yapman gereken, önce kahverengi rimelini, ardından siyahı uygulamak. İki farklı renkte rimel sürmek kirpiklerinde ombre etkisi yaratır ve onların mükemmel görünmesini sağlar.

6. Alt kirpiklerini unutma
Biz kızlar, genellikle rimeli üst kirpiklerimize uygular, işlemi orada bırakırız. Oysa örümcek kirpik trendinin can alıcı noktası, alt kirpiklerimize de belirgin bir şekilde rimel sürmektir. Burada dikkat etmen gereken nokta, üst kirpiklerine uyguladığın rimeli değil, yine aynı renkte, ama başka bir rimeli alt kirpiklerine sürmek. Bakışlarınızdaki farkı hemen göreceksiniz.

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort