to top

Kalıcı Kaş Kontürü

Zamanla dökülen kaşlar biçimsiz bir hal alır. Kaş kalemleri, kaş farları gibi kozmetik ürünler geçici olduğu için kadınlar daha çok uzun süre kalıcılığını koruyan kaş kontür işlemini tercih etmektedirler.

Kaş Kontür

Kaş Kontürü; seyrelmiş, küsmüş, hastalık sebebi ile dökülmüş ve yapısı aşağı doğru düşmüş kaşların, doğal ve mineral içerikli boyaların deri altına yerleştirilmesi ile kaş yapısını bozmadan ve yüz hatlarına uygun olarak biçimlendirme işlemidir.

Kliniğimizde kontür uygulamaları, steril ortamda kişiye özel tek kullanımlık kartuş iğneler ile doktor kontrolünde yapılmaktadır. İşlem bir ay ara ile bir ana seans ve bir rötuş seans olarak yapılmaktadır. Uygulamada kullanılan pigmentler organik boyalar olup; alerjik olmayan ve uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü koruyan bileşenlerden oluşmaktadır.

Kaş Kontür Teknikleri ;
“Kıl Tekniği İle Kaş Kontür”
“Tribal Dolum İle Kaş Kontür”
Kaş Şeklinin Belirlenme İşlemi
Hastanın isteği ve beklentisi doğrultusunda şekil ölçümü ve çizimi ile yüz anatomisine ve ten rengine en uygun kaş belirlenir. Daha sonra kıl tekniği veya tribal dolum olarak seçim yapılarak işleme başlanır.
Uygulama Sırasında Acı Hissedilir mi?
Tüm enjeksiyonlar bir miktar acı hissettirir. Ancak uygulama çok ince ve özel iğnelerle yapıldığı için, hissedilecek ağrı minimalize edilir. Anestezik kremler veya lokal anestezi yardımıyla uygulanacak bölge uyuşturulur ve kişi acı hissetmeden işlem gerçekleştirilir.
Kaş Kontür Uygulamasını Kimler Yaptırmalıdır?
Kaşları ince olanlar,
Hastalık, yaralanma yada yanık gibi istenmeyen durumlar sonrasında kaşları dökülenler,
Kaş şekli ve rengi problemli olanlar,
Yanlış alımlara bağlı olarak kaşları seyrekleşmiş yada küsmüş olanlar,
Kavisli kaşlara sahip olmak isteyenler.
Kaş Kontür İşlemi Sonrası Süreç :
Uygulama sonrasında kaşlara 24 saat kadar su değmemesi gereklidir. Ayrıca işlem sonrasında ki bakım da oldukça önemli olup, kaş bölgesinin kurumasının önlenmesi gereklidir. Tavsiye edilen kremler ile günde 3 kez 10 gün boyunca işlem yapılan bölgeye bakım yapmak gereklidir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.