Yukarı

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte güneş gözlüğü satışlarında da adeta patlama yaşanıyor diyebiliriz. Eskiye göre fiyatı daha da uygun olan güneş gözlükleri ve değişen iklim şartlarına bağlı gözlük ihtiyacı nedeni ile satışlar her geçen gün artmakta. Peki gözlük alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

  • Öncelikle sahte gözlük camlarından uzak durmalıyız. İşin sağlık boyutu güzelik ve kozmetiğinden önde tutulmalı. Kısacası gözlük alırken bu işe gönül vermiş markaları tercih etmemiz gerek. Bunun yanı sıra gözlük alırken cam renklerine dikkat edilmeli. Güneş gözlüklerinde özellikle kahve renkli ve yeşil tonda olanlar ile aynalı olanlar ve polarize özelliği taşıyanlar diğerlerine göre daha kaliteli bir ışık süzümü yapar.
  • Güneş gözlüğü alırken özellikle ultraviyole A ve B ışınlarını süzen güneş gözlüklerinin almamız ve takmamız sağlık açısından büyük önem taşır.
  • Ayrıca gözlük alırken Sağlık Bakanlığı onayı ve garanti belgesini mutlaka satıcıdan istemeliyiz.
  • Sertifikasız ucuz tezgahlarda, işportacılarda ve işin ehli olmayan sadece aksesuar amaçlı satış yapan mağazalardan gözlük almamalıyız. Zira gözlük kullanımındaki asıl amaç, gözlerimizin zararlı güneş ışınlarından korunmalarını sağlamaktır.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort