Yukarı

Bebeğime Nasıl Oyuncaklar Almalıyım?

Bebekler gelişimlerinin bir kısmını anne karnında tamamlarken, duygusal olarak da herşeyi hissederler. Bu nedenle daha bebeğiniz doğmadan bile ona oyuncaklar almaya başlayabilir ve hatta ona hikayeler okuyabilirsiniz. Böylece bebeğinizle aranızdaki bağı daha da güçlendirmiş olursunuz.

Bebeğinize oyuncak alırken onun seviyesine göre oyuncak almaya özen göstermelisiniz yani 0-18 ay arasındaki bebeklere daha çok peluş ve ses çıkaran oyuncakları alabilirsiniz. Fakat 2 yaşından sonra onun gelişimine göre ve ilgi alanlarına göre oyuncaklar tercih edebilirsiniz.

Bebeğinize oyuncak alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesi de oyuncakların metal, cam, civa ve çeşitli kimyasalların kullanıldığı boyalar içeren ürünlerden kaçınılmalıdır. Bunların yerine temizliği rahat, yıkanabilen veya silinebilen peluş yada ahşap oyuncakları tercih etmeliyiz.

Çocuklarımız için en önemli bilmemiz gereken ise onları 11-12 yaşına kadar teknolojiden uzak tutmaya çalışmamız olacaktır. Çünkü bilgisayar, tablet, telefon gibi teknolojik gelişmeler çocuğun hayal kurma ve problem çözme yeteneğinin körelmesinin yanı sıra dikkat dağınıklığına sebep olur. Dolayısıyla çocuğunuzun gelişimini olumsuz etkiler.

Bebeğime Nasıl Oyuncaklar Almalıyım2

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort