Yukarı

Bana Emojini Yolla Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Bir resimin, fotoğrafın bin sözcüğe bedel olduğu günümüzde, duygu dilimiz de dijitalleşiyor. Sevgimizi, düşüncemizi, beğenimizi ve eleştirimizi aktarmanın en pratik yolu, ortak dilimiz Emoji. Artık daha kısa cümleler kuruyoruz, anlamdan, duygudan çalıyoruz diyenler, haklı olabilirsiniz ama Sümer çivi yazılarını ya da Mısır hiyerogliflerini oluşturan piktogramı, yani resim yazıyı hatırlayın. Yazının, modern alfabenin evrim sürecindeki ilk adımını oluşturan bu işaretler, aslında dijital dünyamızın ikonik alfabesi Emojinin başlangıç noktası. Söz konusu Emoji olunca biraz ciddiyet lütfen. Dijital çağın ikonik suratları yalnızca bir iletişim aracı değil, aynı zamanda karakteriniz hakkında bir ipucu. Kim olduğunuzu anlamak için ise artık arkadaşlarımıza gerek yok, en çok kullandığınız Emoji yeterli.

 

emoji-1

 

1/10

Kalp Gözlü Emoji
Fazla heyecanlısın dostum. Hayat iştahın, keşfetme duygun oldukça yüksek. Kalbin herkese açık ama arada yanlış insanlara da göz kırptığın oluyor. Neyse ki yanında her zaman sağlam dostların var.

 

 

 

 

 

emoji-7

 

 

2/10

Gülen Emoji
Optimist bakış açınla hayatta ufak şeylerden keyif alabilmenin formülünü bulmuşsun. Bu gülen suratla ilk başta biraz yüzeysel görünsen de, sevecen ve iyimser tavrınla seviliyorsun.

 

 

 

 

 

3/10emoji-3

Dertli Emoji
Herkes şanslı bir sen değilsin. Herkes mutlu, bir sen mutsuzsun. Şikayet etmeyi, hayıflanmayı bırak ve aynaya bak. Gemilerinin bu kadar çabuk batmasına izin verme. Batarsa da boşver. Ne demişler, battı gemi yan gider.

 

 

 

 

 

 

emoji-10-1446753979

 

 

 

4/10

Güneş Gözlüklü Emoji
Umursamazsın. Bu rahatlığın bazen sinir bozucu olabiliyor. İlk görüşte mesafeli ve burnu büyük dursan da, silahının özgüven olduğu anlaşılınca insanlar sana hayranlık besliyor.

 

 

 

 
emoji-2

 

5/10

Kalpli Öpücük
Arkadaşlarını, dostlarını çok sevdiğin her halinden belli. Onlar da seni seviyor ama sen yine de kalpli öpücükleri bol keseden dağıtma olur mu? Kalbin kırılır, neme lazım.

 

 

 

 

 

 

emoji-5

 

 

 

6/10

Ağzının Tadını Bilen Emoji
Hayat gurmesi olduğunu kabul edelim. Güzel olan her şeye, her tada zaafın var. Kendine değer vermeyi biliyorsun.

 

 

 

 

 

emoji-6

 

 

 

7/10

Utangaç Maymun
Şu an bile yanlışlıkla üzerine kahve dökmüş ya da göndermemen gereken bir mesajı yanlış kişiye yollamış olabilirsin. Bu kadar kasmana, elini ayağını birbirine dolamana gerek yok. Hayatı biraz akışına bıraksan iyi edersin.

 

 

 

 

emoji8

 

 

 

8/10

Onay Veren Emoji
Başkalarını, olayları değerlendirmeyi seviyorsun. Yargılamadığın sürece sıkıntı yok. Onay vermeye devam edebilirsin.

 

 

 

 

 

emoji-10

 

 

 

9/10

Gözünden Yaş Gelene Kadar Gülen Emoji
Mizah yeteneğinle gurur duyabilirsin. Dünya yansa umrunda değil. Her olayda, her durumda kendine bir kahkahalık yer bırakıyorsun. Arkadaşlarının gülmek için seni aradığı doğru ama sandığın kadar içten misin yoksa dalga mı geçiyorsun emin olamıyoruz.

 

 

 

emoji-9

 

 

 

10/10

Biceps-Emoji
Azimlisin. İnandığın zaman başaramayacağın bir şey yok. Tuttuğunu koparan, kafasına koyduğunu yapan bir tipsin ama ne olur hırsına yenilme olur mu?

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort