Yukarı

Attila Özdemiroğlu Hayatını Kaybetti

Uzun bir süredir kanser tedavisi gören besteci, aranjör Attila Özdemiroğlu hayatını kaybetti. Türk müziğinin ünlü ismi Attila Özdemiroğlu, akciğer kanseri teşhisiyle tedavi gördüğü Gayrettepe’deki Florence Nightingale Hastanesi’nde 73 yaşında yaşamını yitirdi. Özdemiroğlu’nun ölümü sanat dünyasını yasa boğdu.

“MEKANIN CENNET OLSUN”

Acı haberi sosyal medya hesabından paylaşan Aykut Gürel, “Hocam, ağabeyim, tanıdığım en zarif insan Atilla Özdemiroğlu. Mekanın cennet olsun. çok üzgünüm.” dedi.

FERHAT GÖÇER: ÇOK ÜZGÜNÜM

Ferhat Göçer de üzüntüsünü soyal medya hesabından, “Değerli müzik adamı… Üstadım, ağabeyim #atillaözdemiroğlu vefat etti…. Çok üzgünüm … Allah’tan rahmet diliyorum… Başımız sağolsun” sözleriyle dile getirdi.

ATTİLA ÖZDEMİROĞLU KİMDİR?

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara’da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü’nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved