Yukarı

2016-2017 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

Her ne kadar kadınlar kabul etmese de makyaj aynı zamanda kadınların psikolojisini ve karakterini yansıtan unsurdur. Bu sezon defilelerden gördüğümüz kadarıyla makyaj trendleri diğerlerinden biraz farklı. Neredeyse her çeşit makyaja rastlamak mümkün olsa da biz size trendleri maddeler halinde sıralayacağız…

  • Doğallık bu sezon ön planda olmaya devam edecek. Fakat bu kez sadece gözlerdeki doğallık değil cilt ve dudaklardaki doğallık da ön planda. Rujlarda ise leylak ve pembenin tonları kullanılacak. Yüzünüzde ise kontrastlar oluşturarak sadece belirli bir kısmı ön plana çıkaracağız.

 

  • Bu yıl da kalın kaş modası devam etmekte. Eğer kaşlarınızın doğal hali kalın değilse bir kaş kalemi yardımı ile dolgunlaştırabilirsiniz. Bu yıl gözler için ince bir eyeliner ve rimel öneriyoruz.

 

  • Bazı modacılar kalın ve belirgin kaşlarda ısrarcı iken bazıları bu yıl kaşların ağırtılmasından yana. Fakat söylememiz gereken bir durum var ki bu kaş modasını, açık saç rengine sahip olan hanımların tercih etmesi gerekiyor. Koyu saçlara sahip hanımlara ise önerimiz saçlarına ve kaşlarına gölgeler yapmasıdır.

 

 

  • Kışa sıcak bir hava katmanın en güzel yolu sımsıcak içinizi ısıtacak ve enerji verecek rujlar kullanmaktır. Defilelere bir göz atarsak kırmızı ve fuşya renginde rujları Prada, Proenza Schouler, Gucci gibi markaların, turuncu tonlarında rujları ise Fendi, Maison Margiela Erdem gibi markalar kullanmıştır. Bu kış bordo renklerde ise sulu bordoları öneriyoruz, yani rengini geçmişe göre biraz daha soluk kullanmak gerekiyor.

Bu yıl eyelinerlerin farklı tasarlandığını görüyoruz. Defilelere göre eyelinerler bu kez göz altlarından başlayan ters eyeliner veya göz kapağı üstü ile kaş arasında kalan kısımlarda kullanılmakta. Ne kadar bu modaya uyulur bilemeyiz…Bu yıl gözler adeta yetenekleri konuşturacak sanat eseri niteliğinde.

 

  • Gotik makyaj ise bir diğer trend. Bu trendi kendini vurgulamak isteyen ve duygularını ifade etmek isteyenler için tasarlanıldığını belirten makyaj uzmanları alışılmışın biraz dışında bir tarzla karşımıza çıkıyor. Soluk bir ten, aşırı siyah gözler, siyah bir ruj…Deri veya leteks kıyafetlerle kombine edilen bu makyajda saçlar ise koyu renk veya doğal hali ile tercih ediliyor.

BORDO DUDAKLAR

 

BUĞULU GÖZLER

IŞILTILI GÖZ KAPAĞI SÜSLEMELERİ

 

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA CESUR SİYAH GÖZ MAKYAJLARI

 

 

BEBEKSİ KİRPİKLER

 

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved