Yukarı

Zübeyde Hanım Mahallesi’nin Gizli Cenneti

Mimar Sinan Kent Ormanı

Metropol şehrinde yoğun iş temposu ve trafik içerisinde geçen zamanlar insanı yorar ve strese sokar. Zaman kısıtlı olduğu içinde şehre yakın yerler genelde dinlenmek, eğlenmek için tercih edilir. Sizlere hafta sonları ailenizle, arkadaşlarınızla beraber gidebileceğiniz bir yerden bahsedeceğiz.

20120322100722

Muhteşem doğasıyla birlikte Alibey Barajı’nın sofistike manzarasına hayran kalacaksınız. Belgrad ormanlarının bir kolunun Alibeyköy Barajı’na doğru uzandığı yer İstanbul’un Kuzey Batısında Zübeyde Hanım Mahallesi’nin içinde bulunan Mimar Sinan Kent Ormanı..

Buranın en güzel özelliği yeşilin her tonunun maviyle bütünleşmesi. Şehrin içinde olmasına rağmen bu bölge uzun yıllar korunmuş.

Alibey Baraj gölünün etrafına kurulmuş olan bu ormanı at ve faytonla ve ücretsiz tren ekspresiyle dolaşabilirsiniz. Doyumsuz baraj gölü manzarasına karşı mangal yapıp, çaylarınızı keyifle yudumlayabilirsiniz.

7’den 70 ‘e herkese hitap eden alanda geniş araç park yerleri, piknik masaları, çeşmeler, temiz wc leri ve çocukların doyamadığı sıra dışı parkları, paint ball, yürüyüş ve bisiklet yolları da mevcut. Metrelerce uzunluktaki borulu kaydırağı, tırmanma parkurları, yetişkinleri bile çocukluğuna götürüyor. Ayrıca baraj gölünü ve tüm İstanbul ‘u tepeden seyretmek için yüksek ahşap manzara seyir kuleleri yapılmış.

Mini kulübeler ve önünde hobi bahçeleri yapılmış. Burayı sezonluk cüzi bir rakama kiralayıp yaz boyunca sebze meyvenizi yetiştirebilirsiniz. İçerisinde her türlü piknik malzemelerinin bulunacağı büfeler de bulunmaktadır.

Futbol, basketbol, voleybol, tenis sahalarının yanı sıra izci kampı ve 2400 kişilik amfi tiyatrosu da olan bu kent ormanına mutlaka gelip keşfetmenizi Cool Kadın Dergisi olarak öneririz.

Ormana giriş ücretsiz ancak aracınız varsa 10 lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Kemer Burgaz’la Zübeyde Hanım Mahallesi arasında bulunan bu muhteşem doğanın güzelliğine kendinizi bırakın ve sevdiklerinizle keyifli bir hafta sonu geçirin.

Mimar Sinan Kent Ormanı Giriş Ücreti

Ormana yaya girişi ücretsiz olup araç ücreti 10 liradır.

Adres : Zübeyde Hanım Mahallesi Alibey Baraj üstü/ SULTANGAZİ

Telefon: 0539 677 36 77

Özel Araçla Ulaşım : TEM Otoyolu’ndan Sultangazi ilçesine girdikten sonra Gazi Polis Merkezinin önünden geçen yoldan Gazi Mezarlığa doğru ilerleyip, 1502 nolu sokağa girerek Mimar Sinan Kent Ormanına ulaşabilirsiniz veya TEM Otoyolu’ndan Gazi Mahallesi viyadüğüne sapıp sağdan direk Zübeyde Hanım Mahallesine giriş yapabilirsiniz.

Toplu Taşıma Aracıyla Ulaşım : Sultangazi ‘den 36S1 ve 36S2, 36T (Cebeci-Taksim) 38B (Yunusemre-Vezneciler) 49G (Yunusemre-Şişli) 88A (Yunusemre-Aksaray) 88 (Yunusemre-Topkapı) nolu İETT otobüsleriyle, kent ormanına ulaşabilirsiniz.

kent-omani02 kent-omani03

kent-omani04kent-omani05

 

mimar-sinan-ken-ormanı-resimleri2

20120526213520

20120515100456

vvjpg_h277 mimar-sinan-ken-ormanı-resimleri1

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort