Yukarı

Zayıflatan Soğuk Çorba Tarifi

Zayıflamaya Yardımcı Soğuk Çorba Tarifi

Diyet öğünlerinin en önemli besini olan çorbalar özellikle soğuk kış günlerinde sıkça tercih edilir fikri pek yaygındır. Yaz aylarında sıcak çorbalardan uzak durmaya çalışılır. Hal böyle olunca soğuk çorbalarda yaz ayları için büyük bir kurtarıcı demektir. Ferahlatan besinlerle hazırlayabileceğiniz soğuk çorba tarifini diyet listenizdeki öğünlere ekleyebilirsiniz. Bu çorba ile hem sağlıklı besinlerin vücudumuza girmesini sağlamış olursunuz hem de serinletici etkisiyle vücudumuzu rahatlatmış olursunuz. Soğuk çorba içinde kilo aldıracak hiçbir besin olmadığı için rahatlıkla tüketebilirsiniz. Soğuk çorbayı tüketirken yanında ekmek kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Zayıflamaya Yardımcı, Kilo Aldırmayan Soğuk Çorba Tarifi

Malzemeler;

200 gram kadar light yoğurt
2 tane salatalık
1 yemek kaşığı miktarda haşlanmış bulgur
1 yemek kaşığı kadar haşlanmış mısır
1 tatlı kaşığı kadar keten tohumu
1 tutam dereotu ile birlikte 1 su bardağı su

Zayıflatan soğuk çorbanın yapılışı;

Zayıflamaya yardımcı soğuk çorbayı hazırlamak için öncelikle yoğurdu 1 su bardağı su ile birlikte iyice sulandırın. Ardından da salataları küçük parçalar halinde doğrayıp içine ekleyin. Haşladığınız bulgur ve mısır soğuyunca, keten tohumu ve dereotunu da üzerine ilave ediyoruz. Çorbanın çok soğuk olarak tüketilmesini önermiyoruz. Oda ısısında ılık bir şekilde tüketebilirsiniz. Çorba ile birlikte ekmek tüketilmesini de önermiyoruz. Eğer çok ihtiyaç olursa bir parça grissini, galeta veya kızarmış ekmek tercih edebilirsiniz. Bir öğününü sadece bu çorba ile geçirebilirsiniz. Bu şekilde ihtiyacınız olan besinleri vücudunuza alırken, kilo vermenize de yardımcı olabilirsiniz.

NOT : Çorba oldukça sağlıklı besinlerden hazırlanıyor ancak, şeker hastalarının bu çorbayı içmesini önermiyoruz. Sebebi de bulgur ve mısırın kan şekerini yükseltiyor olmasıdır. Bu konuya dikkat ederek veya doktorunuza danışarak tüketmenizde fayda var.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved