Yukarı

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş gözlüklerini seçerken dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz? Öncelikle gözlüklerin kişiyi ne kadar çekici gösterdiğini kabul edelim. Gerçekten de havalı duruyor. Fakat bu rehberimizden daimi gözlük kullananlar da faydalanabilir. Lens kullanmak da bir çözüm olabilir tabi. Ama gözlük kullanmayı tercih edenler için harika bir rehber hazırladık.

Tüm çerçeveler her yüzde çekici görünmeyebilir veya her kişiliğe uymayabilir. İstediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz çifti seçerken, yüzünüzün şekli ile nasıl uyacağına dikkat edin.

Yüz şeklinin yedi türü vardır. Yuvarlak, kare, oval, dikdörtgen, kalp şeklinde, üçgen şeklinde veya elmas şeklinde olabilir.

 

Yuvarlak Yüzler İçin Cam Çerçeveler

Alın genişken, yuvarlak yüzlerin uzunluğu ve genişliği, tam yanaklar ve yuvarlak bir çene ile eşit olan dairesel bir formları vardır. Yuvarlak yüz şekilli olanlar, tombul görünümünü azaltmak ve dengeli bir görünüm oluşturmak için görsel olarak çizgiler ve açılar ekleyerek daha uzun bir yanılsama yaratmak isteyecektir.

Bu nedenle, dikdörtgenler ve yol refere edici gözlükler gibi onlara herhangi bir yuvarlaklığa sahip olmayan köşeli çerçeveler muhtemelen en iyisi olacak. Daha geniş çerçeveli gözlükler, yuvarlak yüzünüzü görsel olarak daha ince gösterecektir.

Yuvarlak için Önerilen Çerçeveler ;

Kare Yüzler İçin Cam Çerçeveler

Adı zaten ima ettiği gibi, kare yüzlerin köşeli bir kemik yapısı, geniş alnı ve belirgin bir çene hattı var. Kare yüzlü olanlar açıları vurgulamak istemiyorlar, ancak onları yumuşatmak istemiyorlar; bu yüzden bazıları açısal tasarımlara rağmen hala daha yuvarlak bir şekil daha iyi bir maç olacaktı. Ovals ve daha fazla kedi göz çerçeve bu yüz tipine en uygun seçim.

Oval Yüzler İçin Cam Çerçeveler

Oval yüz şekillerine sahip kadınlar, yüksek elmacık kemikleri, dar bir çene ve dar bir alnıyla dengeli bir görünüme sahiptir.
Kareler ve dikdörtgenler oval bir yüzün özelliklerini tamamlamada en iyi işi yaparlar, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Kalp Şekilli Yüzleri için Cam Çerçeveler

Geniş alnınız, yüksek elmacık kemikleriniz ve güçlü bir dar çeneğiniz var, bu nedenle yüzünüzü, alttaki çerçevelerin dışa doğru açtığı gözlüklerle süslemelisiniz.
Yüzünüzde klasik bir tarzda oturan burun pedleri ile metal çerçevelere geçin, buna karşın size kolaylık ve konfor sağlayın. Çerçevenin yüzünüze oturmasını sağlayın.

Pilot çerçeveler de mükemmel, plastiklerin özelliklerini arttırmada daha fazla esneklik sağlar. Ayrıca çok yönlüdür ve çok seksi olabilir. Sadece merceğin alt kısmının daha geniş olduğundan emin olun.

Üçgen Yüzlerin Cam Çerçeveleri

Armut şeklindeki yüz olarak da bilinen üçgen yüz, geniş bir çene çizgisi ve dar alnına sahiptir. Yine de, üçgen yüz hakkında çok çekici olabilecek bir şey var, ancak doğru gözlük çiftini seçmeniz gerekiyor ve en iyisi kedi gözlü bir görünüm. Bu yüz şeklinde çeneyi güçlü göstermek gerekiyor.

Uzun Yüzler İçin Cam Çerçeveler

Burada yüzün uzunluğunu kısaltmak önemli. Bu yüz tipine en uygun gözlük kedi gözlü çerçevelerdir.

Elmas Yüzleri İçin Cam Çerçeveler

Alın ve çene çizgisi – en dar, elinde çene kemiği yüzün en geniş kısmı olan çok keskin fakat muhteşem özelliklere sahip. Elmas şekilli yüzler için klasik bir elyaf olan 60’lı yılların tarzı çerçeveleridir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort