to top

Yeşil göz makyajı

Yeşil gözlere sahipseniz güzelliğinizi ortaya çıkaracak doğru makyajla daha çekici olabilirsiniz. İşte detaylar…

Yeşil gözlülerin makyaj yaparken kullanacağı bazı tonlar gözlerini daha belirgin olarak ortaya çıkarır.

İşte o renkler:

Mor tonları

Yeşil gözleri daha da vurgulamak için, göz kapağınızın üstüne tam ortaya aydınlatıcı işlevi gören, koyu mürdüm gibi cesur renkler uygulayabilirsiniz. Belli belirsiz sade bir makyajla beraber bütün bakışları gözlerinizde toplayacaksınız.

Bej

Yeşil gözlü kadınlara bej tonlarında farlar çok yakışır. Hem gündüz hem gece kullanabileceğiniz hoş bir makyaj için bej renkler, kahverengi farlardan çok daha uygundur. Ayrıca kullanacağınız ışıltılı bejler gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

Göz alıcı gümüşler

Kızlar, gözlerinizi biraz daha cesurca sergilemek niyetindeyseniz gümüş tonları mutlaka ama mutlaka kullanmalısınız. Evet, uygulaması biraz zor görünebilir ama doğru tonları karıştırıp kullanabilirseniz çok zarif ve göz alıcı görüneceksiniz emin olun.

Görkemli metaller

Söz konusu metaller olunca, yeşil gözlerin makyajına büyülü bir hava gelir. Sade, ağırbaşlı havasıyla gözleri vurgulayan metalik renkleri, yeşil farlarla harmanlayarak da kullanabilirsiniz.

Kurşun grisi

Simsiyah eyelinerlar, açık renk gözlerde fazla ağır durabilir. Siyahın fazla ağır havasından sıkıldıysanız gri tonlarda kalemleri denemelisiniz. Siyah kadar etkili ama yeşil gözlerde daha hoş duran bu ton, havanızı değiştirecek. Biraz ışıltı da katarsanız daha çarpıcı gözler elde edebilirsiniz.

Büyüleyici kahveler

Daha sade ve hoş bir görünüm için sıcak tonlarda kahverengi eyelinerlar siyahlardan çok daha fazla işinize yarayacak.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.