Yukarı

Yeni doğan bebeğinizi nasıl tutmalısınız

Küçük bir bebek, sürekli kucakta taşınmak ister. Bu iş mümkün olduğunca nazik ve müşfik olması gerektirir.Yeni doğan bebeğin düşündüğün kadar hassas değil. Yeni doğan bebekler birçok doğal refleksle oldukça esnek varlıklardır. Bununla birlikte, yeni doğan bebeğinizi, sadece güvenlik için değil, aynı zamanda kendini güvende hissetmek için de hafifçe tutmalısınız.Tüm yeni doğmuş bebekler, yıldız ya da Moro, refleks olarak bilinen dünyaya gelir. Açlık refleksinde, yüksek sesler veya ani hareketler bebeğinizin sırtını arkasına sokmasına, kollarını ve bacaklarını atmasına ve ağlamasına neden olabilir. Bu doğal refleks genellikle yaklaşık dört ay sürer.

Bacaklarının ve kollarının sarkmasına izin vermek ona kendini güvende olmadığını  hissettirebilir  ve  gözlerini dikmesine sebep olabilir.

Onu tutarken daima yeni doğan bebeğinizin boynunu desteklediğinizden emin olun. Başını ve boynunu bir elinizle altını ve uyluklarını diğer elinizle destekliyorsanız, kendisini güvende hissedecektir. Yeni doğan bebeğiniz uyurken, onu uyandırmamak veya ani sıçramasını  önlemek için yavaşça ve nazikçe hareket edin. Bebeğinizin başını önce yere koyun ve ardından vücudunun geri kalanını yavaş yavaş yatırın. Bir eli yavaşça, ardından diğerini kaldırın. Umarım bu noktada uyanmayacaktır. Bebeğinizi uyandırmamak için nazik ve yumuşak bir ses tonuyla konuşun . Kesinlikle bebeğinizin sarsıntıya neden olacak ani hareketlerden kaçının. Çünkü bu ani sarsıntılar beyinde sinirsel anlamda oluşan sorunlara yol açabilir. Bu yüzden ona karşı olabildiğince hassas olmanızda fayda vardır. Bu hem bebeğinizi hırçın yapmaz hemde kalıcı sorunların oluşmasına neden olmaz.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort