to top

Yanlış Kişiyi Sevmek

Yanlış bir insanı sevmek ve değer vermek çok sonradan bizim için o kişinin doğru bir tercih olmadığını anlamak bizi hayal kırıklığına ve mutsuzluğa itebilir.

Erkek seçiminde sürekli hata yapanlardan mısınız? Hayatınızın büyük bir kısmı aşk yolunda ziyan mı oldu? Bu sorulara ‘evet’ cevabı veriyorsanız, kulübe hoş geldiniz…

Erkek seçiminde sürekli hata yapanlardan mısınız? Hayatınızın büyük bir kısmı aşk yolunda ziyan mı oldu? Yaşadığınız ilişkilerin bitiminde acı çeken, bırakılan siz mi oluyorsunuz? Doğru adamla karşılaşmamış olmanızın sebebini kadere ve şansa mı bağlıyorsunuz? Bu sorulara ‘evet’ cevabı veriyorsanız, kulübe hoş geldiniz… Burası ‘Yanlış Erkek Seçen Kadınlar Kulübü!’ Bu kulübün üyelerinin ortak özelliğiyse kendileriyle tanışmamaları. İnsan kendini tanımaz mı gibi bir sorunuz varsa, cevabım, “Zor tanır”…

KENDİNİZİ SORGULUYOR MUSUNUZ?
Bir kadın sürekli yanlış adamlarla birlikte oluyorsa, suçu kadere ve bahtına atmadan önce oturup biraz düşünmeli. Bu kulübün üyeleri çoğu zaman erkekleri suçlar, mutlu olduğuna inandığı diğer kadınlara karşı gizli bir kıskançlık duyar ve o kişinin şanslı ya da ‘hafif meşrep’, her yolu bilen bir tip olduğunu düşünür. Kendini sorgulamak ise aklına bile gelmez. Peki, bu seçimlerin altında yatan etken nedir? Bunun iki cevabı vardır: Aşırı özgüven ve özgüvensizlik! Çok şaşırtıcı değil mi? Kendine çok güvenen kadın, normalde kimse tarafından onaylanmayan bu yanlış erkek için şöyle bir düşünceye kapılır, “Ben onu değiştiririm!” Kendini başkalarından farklı sanan, hırs dolu, simyacılığa özenen bu üyemizin, elbette sonunda elinde kalan sadece gözyaşı olur.

BUZ KRALİÇESİNE DÖNÜŞMEK…
Bayan Kendine Güvenen, bir müddet sonra yorgun, yıpranmış, doğru karar verme yeteneğini kaybetmiş, gerçek kimliği yara almış, öfkeli ve inatçı bir yapıya bürünür. Gittikçe seçtiği adamlar gibi olmaya başlar. Sonucunda da kuyruğunu yakalamaya çalışan kedi gibi, kendi etrafında dönen, erkeklere öfke duyan, her başarısız ilişkisi için bahane üreten, sevginin gerçekliğine inancını kaybetmiş ve inatla dönüp kendini sorgulamayan bir ‘Buz Kraliçesi’ne dönüşür.

ÖZGÜVENSİZ KADIN ERKEĞİ KAÇIRIR
Üyelerimizin ikinci kısmını oluşturan Bayan Güvensiz ise erkek seçiminde alt yazı olarak şunu geçirir, “Beni bu adamdan başka kimse beğenmiyor ki! Başka seçeneğim yok.” Bu üyemizin en önemli sorunu kendini beğenmemesi ve sevmemesidir. Genellikle vücudundan nefret eder. Mutlaka eleştirdiği bir uzvu vardır. Boyu, kilosu, burnu, gözü, dişi, poposu, göbeği, elleri vb… Kadınların hemen hepsi bir yerlerini değiştirmek isterler, ancak bu üyemizi farklı kılan önemli bir bilinçaltı yargısı vardır, “Sevilmeyi hak etmiyorum!” Bu durum o kadar benliğini sarmıştır ki, dişiliğini, sevgisini, ruhunu, zekasını örter. Üzerine giydiği elbiseden tutun da, kullandığı cümlelere kadar verdiği mesaj, “Beni seçmeyin, ben mutsuz bir kadınım, sizi de mutsuz ederim” dir. Böyle olunca da, istediği ve birlikte olabileceği adamlar bu sinyali alır ve kaçarlar. Geriye kalanlarsa kalender meşreplerdir. Üyemiz, yaşadığı her başarısız ilişki ile düşüncelerini daha çok onaylamış olur. Yani damlaya damlaya göl olur ve Bayan Güvensiz kendi gölünde boğulur.

DEĞİŞİME ÖNCELİKLE KENDİNİZDEN BAŞLAYIN
Bu kulübün üyelerinden biri olduğunuzu düşünüyorsanız, derhal harekete geçin. Kendinizle yüzleşin! Ruhunuzu, beyninizi ve yüreğinizi tedavi edin. Gerekirse profesyonel yardım alın. Değişime erkeklerden değil, kendinizden başlayın. Göreceksiniz o zaman kaderiniz de, şansınız da değişecek ve bir gün kapı çalınacak, “Merhaba! Ben Bay Doğru!”.

Değişime önce kendinizden başlayın. Göreceksiniz birgün ‘Bay Doğru’ kapınızı çalacak!

Aşırı özgüven, “Ben onu değiştiririm” tavrı size sadece gözyaşı getirir. Kendini sevmeyen, mutsuz ve güvensiz kadınsa erkeğe, “Seni de mutsuz ederim” mesajını verir. Her iki kadın için kaçınılmaz son ise yalnızlıktır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.