Yukarı

Ünlülerin Cadılar Bayramı Kostümleri

Cadılar Bayramı her yıl Ekim ayında Hristiyanlar tarafından özellikle Amerika’da oldukça büyük ve görkemli bir festival şeklinde kutlanır. Bu partide korkutucu özel kostümler giyilir ve bol bol eğlenilir. Tarihe baktığımızda yazın bitişi kışın ise başlangıcı amacı ile yapılan bu kutlama zamanla Azizler günü arefesi olarak kabul edildi ve kutsal gün ilan edildi.

Cadılar Bayramı’nın sembolü gülen bir balkabağıdır. Balkabağının içi boşaltılarak gülen bir surat şeklinde oyulduktan sonra içinde bir mum yakılarak şeytani bir surat oluşturulmaya çalışılır.

En yaygın olarak tüketilen şekerleme, elma şekeridir. Çocuklar korkunç kıyafetler giyerek kapı kapı gezerler ve ev sahiplerine “Şaka mı, şeker mi?” diye sorarlar. Ev sahibi “Şaka!” derse çeşitli muziplikler yaparlar. Büyükler çocuklara şekerleme ikram ederler veya harçlık verirler. Bu uygulamanın kökeni geçmişte Britanya’da yoksulların kapı kapı dolaşarak “ruh keki” toplaması geleneğidir.

Yetişkinler genellikle Cadılar Bayramı’na en yakın hafta sonunda kıyafet baloları düzenlerler. Bu partilerde misafirler cadı, hayalet veya korku filmi karakteri gibi korkunç kostümler giyerler. Bu yılın cadılar bayramı ise dün kutlandı. Peki bu kadar gelenekselleşmiş bayramda ünlüler hangi karakterlere büründü, nasıl kostümler giydi diye merak ediyorsanız galerimizi ziyaret etmelisiniz;

 

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort