to top

Tren İstasyonunda Virginie Viard ”Chanel Koleksiyonu ”

Virginie Viard İlk Chanel Koleksiyonunu Tanıttı

Markanın Cruise 2020 defilesi  Karl Lagerfeld katılımı olmadan düzenlendi

 


Virginie Viard, 30 yılı aşkın bir süredir Chanel’de Karl Lagerfeld ile birlikte çalıştı, ancak bugün Lagerfeld’in Şubat ayında geçmesinden bu yana ev için ilk kişisel koleksiyonunu sundu. Markanın Paris’teki  2020 defilesini sunan Viard, Karl’ın vizyonuna sadık kalarak Chanel’in bir sonraki çağını başlattı.

TEMA

Chanel’deki görev süresi boyunca Lagerfeld düzenlediği defilelelerde , havaalanlarından süpermarketlere ve plajlara kadar üst düzey pist setleri ve temalarıyla tanındı. Cruise 2020 için moda evi,  defilesini Beaux-Arts tarzı bir tren istasyonunda sahneledi – modeller tren platformunda rayların yanında yürüyor. Gösteri Chanel’in Paris’e gittiği Grand Palais mekanında yapıldı. Ve markasına göre, tren istasyonu seti “bir macera vaadi” sembolize etti.

KOLEKSİYON

Toplam 79 parçadan oluşan koleksiyon  pist görünümü ile Viard’ın ilk kişisel koleksiyonu, hem Gabrielle “Coco” Chanel ve Karl Lagerfeld’in estetiğine sadık kalarak, tüvit ve takım elbise gibi Chanel imzaları  yer aldı. Ancak Chanel’in bu yeni döneminde, feminen tarz  daha belirgin görünüyor ,Bluzları, kemerleri ve elbiseleri süsleyen bir dizi detay mevcut..


Parlak renkli ceketlerden Chanel logolu pantolonlara ve kutulu tüvit blazerlere kadar 80’li yıllara pek çok atıfta bulunuyor.

Fransız Rivierası’na giden kadın için bir dizi beyaz pantolon, renkli çizgili kazak ve Jackie O’dan ilham alan bir bandana ile tamamlanıyor.

Pastel tonlar ve poplin kumaşlardan hazırlanan giysiler, podyumda  kadınsı kıyafetlerden eterik baskı elbiselerine kadar bambaşka bir görünüm sergiliyor.

Viard, moda evinin klasik beyaz ve siyah renk paletinde bir dizi  sunumla sona erdi. 3 boyutlu çiçek aplikenin hakim olduğu elbisesi, koleksiyonun gerçek ayrıcalıkları olarak gösteriliyor.

ÇANTALAR

Ve her zaman olduğu gibi, gözler Chanel çanta serilerindeidi. Viard, klasik çantalara yeni öğeler kattı – klasik görünümdeki çantalarda   mini kasnak sapı çantadaki detaylardan biri.


Kemer çantalar bu sezon tekrar popüler- yeni küçük daha sportif ve kullanışlı

Önünde  üç deri cep detay bulunan sırt çantasıda Chanelin öne çıkan kullanışlı sportif şıklığı nı bizlere sunuyor.

Chanel  imzası  taşıyan  çantalar stil sahibi hanımların şıklığını tamamlayacak .

 

Chanel  imzalı defilede öne çıkan    , Keira Knightley (hamileliğini ortaya çıkaran), Lily Rose Depp, Vanessa Paradis, Caroline de Maigret ve Claudia Schiffer dahil olmak üzere gösteriye katıldı. Chanel’in 80 yaşındaki son kampanyasında rol alan Ali MacGraw da dikkat çekti.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.