to top

Top Modellerin Dünyası

 

Gösteri dünyasının en dikkat edici kadınları onlar… Her giydikleri, makyajları, tavırları çoğu kadın tarafından örnek alınıyor. Peki, bu güzel kadınlar nasıl oluyor da şık ve güzel olabiliyorlar.

GÜZELLİK SIRLARI
Kate, Naomi, Claudia, Cindy, Linda, Elle… Herbiri 1990’lı yıllara damgasını vuran isimler. Üstelik ilerleyen yaşlarına rağmen güzelliklerini korumayı başardılar. Peki, bu ünlü kadınların sırları neler? Gelin, birlikte keşfedelim…

CINDY CRAWFORD

guzellık-sırları-20140917

KOLAJENLİ SİHİRLİ KOKTEYL

Dudağının kenarındaki ben, Cindy Crawford’un alametifarikası. Vücuduysa sermayesi… “Başarımda egzersizin katkısı büyük” diyor 48 yaşındaki model. Ancak vitamin, botoks ve kolajen enjeksiyonlarına başvurduğunu da itiraf ediyor.

 

KATE MOSS
guzellık-sırları-20140917-5

YÜZ İÇİN BUZLU SU

Üne kavuştuğu dönemde kameralara masum masum bakan Kate Moss, kariyer basamaklarını hızlı tırmanırken uyuşturucu ve alkol girdabına girdi. Fakat çılgın yaşam tarzı, 40 yaşındaki modelin yüzünde çok az iz bırakmış. İşte Kate’in sırrı: “Sabahları şişkin göründüğümde lavaboyu buz ve salatalıkla doldurup yüzümü içine batırıyorum”.

CLAUDIA SCHIFFER

guzellık-sırları-20140917-1

AİLE SAADETİ VE SAĞLIKLI YAŞAM

43 yaşındaki Alman model, etrafına ışıltı saçmaya devam ediyor. Sırrı ne mi? Claudia Schiffer, organik gıdalarla besleniyor, İngiliz eşi Matthew ile Caspar, Clementine ve Cosima adındaki üç çocuğuyla birlikte sakin bir yaşam sürdürüyor. Cildini sıkılaştırmak içinse yüzüne termal su sıkıyor.

ELLE MACPHERSON

guzellık-sırları-20140917-2

EĞLENCE VE GÜNEŞ KREMİ

Takma adı ‘the body’, yani ‘vücut’! 1991’de kendi iç çamaşırı koleksiyonunu lanse eden 50 yaşındaki model, iki çocuk annesi ve tabir yerindeyse hâlâ ‘taş gibi’. “İyi görünmek için kendini iyi hissetmen gerekir, hayatın keyfini çıkarmalısın” diyor Elle MacPherson. Avustralyalı süpermodel güneş koruma ürünlerinden de asla vazgeçmiyor.

NAOMI CAMPBELL

guzellık-sırları-20140917-9
SAĞLAM GENLER VE KAFEİN

18 yaşında Fransız Vogue dergisinin kapağında yer alan ilk siyahî model olan Naomi Campbell, bugün 44 yaşında ve dünyanın farklı yerlerinde podyuma çıkmaya devam ediyor. Güzelliğini genlerine borçlu olduğunu söyleyen ve bunun için annesine teşekkür eden İngiliz model, bacaklarını sıkılaştırmak için düzenli olarak kafeinli sarmalar uyguluyor.

LINDA EVANGELISTA

guzellık-sırları-20140917-3
VUCÜT İÇİN YOGA, KIRIŞIKLIKLARA KARŞI BOTOKS

Kısa saçları ve rüya gibi vücuduyla ünlü olmuştu Linda Evangelista. 1991’de Chanel’in yüzü oldu. Oğlu Augustin James’in doğumundan sonra yoga sayesindeeski formuna yeniden kavuştu. Yüz güzelliğini ise botoksla koruyor ve bunu açıkça söylemekten kaçınmıyor

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.