to top

Tesettürlü giyimde yapılan büyük hatalar

Herkesin kendine göre bir zevki ya da kendine göre bir stil anlayışı var, evet. Ancak, bazı seçimler var ki, düşündüğünüz gibi pek de başarılı olamayabiliyor. Bu yazımızda sıkça yapılan bu hataları derledik. Umuyoruz ki bu yazımızdan sonra seçimlerinizde bu hatalara yer vermeyeceksiniz.

1- Yaşınıza uygun giyinin

Genel olarak kadınların yaptığı ve sıklıkla karşılaşılan hataların başında geliyor. Özellikle ilerleyen yaşlarda daha çok karşılaştığımız bu hata bazen komik duruma düşürebiliyor. İlerleyen yaş ile birlikte vücut yapısının da değiştiği su götürmez bir gerçek iken, halen daha geçmiş yıllardaki gibi giyinmeye devam etmek çok büyük bir hata.

2- Allı pullu elbiseler

Tesettür-Giyim-Hataları-5-470x359

Maalesef allı pullu elbiseler her zaman doğru tercih olmuyor! Tabii ki bu bir genelleme, ancak bilin ki elbisenizde ne kadar fazla allı pullu detay varsa, bir o kadar da rüküş oluyorsunuz. Özel günlerde sıklıkla yapılan bu tercihlerin modası geçeli çok uzun zaman oldu. 90’lı yıllarda kalmış olan allı pullu elbiseler artık çağ dışı.

3- Gösterişli türban

Yıllar ilerledikçe gösteriş yerini sadeliğe bırakıyor. Gösterişli kıyafetler, gösterişli makyajlar ya da gösterişli türbanların modası eskide kaldı. Artık sadelik ön planda. Sade bir şal ile yakalayacağınız duru güzellik ile gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.

4- Parlak boneler

Tesettür-Giyim-Hataları-1-470x359

Gerçekten artık parlak boneler bitsin. Parlak boneleri tercih etmeniz için hiçbir sebep yok. Ciddi manada bir hata olan bu seçim ile karşınızdakilerin dikkati size değil, direkt olarak bonenize takılıyor. Bu yüzden böyle bir tercihiniz varsa artık unutmanın vakti geldi.

ikoncan

Sorry, the comment form is closed at this time.