to top

Tartıştıktan Bu 5 Davranışı Yapmayın

Tartışma her çift arasında olan hatta olması gereken bir olgudur. Fakat dozunu aşmamak şartıyla. Peki özellikle evli çiftlerin tartışma sonrası en çok yaptıkları hatalar ne? Tartıştıktan sonra belki sinirden belki de haklı olduğumuzu düşündüğümüz için boşanmalara kadar giden hatalar yapabiliyoruz.

Eğer siz de eşinizi seviyorsanız ve aranızda affedilemeyecek büyük bir sorun yoksa bunları yapmayın;

Görmezden gelmeyin

Her ne sorun olursa olsun çiftlerin yaptığı en büyük hata birbirlerini görmezden gelerek soğuk davranmalarıdır. Yalnız kalmak isteyebilirsiniz bu normal. Ama aşılmaz duvarlar örmeyin.

Basite almayın

Hata eğer sizde ise özür dilemeyi ihmal etmeyin. Fakat bunu basite alarak yapmayın. Sizin için önemsiz olan bu konu ve özür bilin ki partnerinizi üzdü ve kırdı. Öyleyse önemsediğinizi hissettirin ve ona göre özür dileyin

Suçlamayın

Kimse kimsenin her fikrine katılmak zorunda değil. O yüzden hiçbir zaman suçlu aramayın. İnsanları değiştirmeye çalışmayın. Herkesin bakış açısı farklı olabilir. Bugün 3 yaşındaki çocuğa bile fikrinizi kabul ettirmekte dediğinizi yaptırmakta zorlandığınızı unutmayın.

Sonuçlandırın

Hiçbir sorunun asla üzerini örtmeyin birkaç gün sonra bile olsa mutlaka o konu hakkındaki neden ve sonuçlarınızı paylaşın.  Son olarak da anlayışla ve saygıyla konuyu kapatın. Net olun. Saygı duyun. Bazı şeyleri kabullenin.

Yatağa koşmayın

Genellikle tartışma sonrası özellikle erkek bu tartışmayı yatakta sonlandırmaya çalışır. Bu taktik işe yarar gibi görünse de zaman zaman kadının içten içe kinlenmesine sebep olabilir. Bu nedenle hemen yatağa koşmayın birbirinize anlayışla davranın.

 

kavga

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.