Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Süte sağlık katın: Zerdeçallı Süt

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Süte sağlık katın: Zerdeçallı Süt

Zerdeçallı süt, geleneksel Hint ve Ayuverdik içeceği olup bu bölgedeki insanlar tarafından genellikle yatmadan önce tüketilmektedir. Aslında, bu durum Batı ülkelerinde yatmadan önce içilen sütle benzer bir alışkanlıktır. Son yıllarda popülaritesi artan bu içeceğin insan sağlığına birçok faydası bulunuyor. Zerdeçallı süt aynı zamanda cildiniz için de mucize çözümler sunuyor.

Zerdeçallı sütün sağlığınıza ve cildinize sayısız faydası bulunuyor.

Zerdeçallı sütün sağlığınıza ve cildinize sayısız faydası bulunuyor.

Zerdeçallı sütün yapılışı

Zerdeçallı sütün eşsiz faydalarına geçmeden önce, dilerseniz tarifini verelim:

İçindekiler

 • 1 çay kaşığı organik hindistan cevizi yağı
 • Çeyrek kaşık zerdeçal macunu
 • 1 fincan süt
 • Bal

Yapılışı:

Bal dışında bütün malzemeleri bir tencereye koyun ve orta sıcaklıkta pişirin, fakat kaynatmayın. Kaynamaya başladığında sütü tencereden çıkarın. Bal ekleyin. Soğumasını bekleyin ve zerdeçallı sütünüz hazır.

Zerdeçallı süt tüketimiyle ilgili yapılan bir araştırma, insanların zerdeçallı süt tükettikten sonra normal süt tüketiminden sonra yaşanan gaz veya şişkinlik hissinin yaşamadıklarını dile getiriyor. Ayrıca zerdeçallı süt gözün beyaz kısmını daha beyaz yapıyor.

Zerdeçallı süt, kireçlenme yaşayan insanların da önemli ölçüde rahatlamalarına yardımcı oluyor. Günümüzde kireçlenme problemi yaşayan milyonlarca insan göz önüne alındığında zerdeçallı sütün, bu bireylerin hayat kalitelerine ve hareketliliklerine yapacağı etki önemli derecede olacak.

Her şey bununla da sınırlı değil. Zerdeçal, kadınların ciltlerine de olumlu etki ediyor. Antioksidan bakımından zengin olan zerdeçallı süt, bu sayede serbest radikallere saldırıyor ve cildin zarar görmesini engelliyor. Ölü deriyi atıyor ve yerine parlak ve sağlıklı olanlarla yeniliyor.

Eğer egzema problem yaşyorsanız, hergün bu mucize içeceği içerek sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Journal of Cosmetic Dermatology’de yayınlanan araştırmaya göre zerdeçal, deri UV ışını tarafından zarar gördükten sonra cildin iyileşmesine yardımcı oluyor.

Zerdeçallı sütün sağlığınıza faydaları

Artık zerdeçallı sütün nasıl yapıldığını ve yapılan araştırmalar sayesinde içtikten sonra başınıza gelecek olumlu sonuçları öğrendiğinize göre, zerdeçallı sütün sağlığınıza katacağı diğer olumlu etkileri öğrenmeye ne dersiniz? İşte diğer faydaları:

 • Bakteriyel ve viral enfeksiyonlara saldırır. Bu sayede solunum yollarıyla alakalı bir hastalığınız varsa, zerdeçallı süt içmek iyileşme sürecine olumlu etki edecektir.
 • Süt; antiinflamatuar sayesinde meme, deri ve akciğer kanserini önler ve yavaşlatır.
 • Antiinflamatuar aynı zamanda mide ülseri ve kireçlenmeye karşı fayda sağlar.
 • Altın süt, ağrılarınızı ve acılarınızı azaltmada yardımcı olur.
 • Etkili bir antioksidandır.
 • Karaciğerinizi detoksifiye eder.
 • Zerdeçallı süt, sağlıklı ve güçlü kemikler için gerekli olan kalsiyumu içerir.
 • Güçlü antiseptik etkisi sayesinde bağırsaklarınızı korur.
 • Menstrual kramplarınızı rahatlatır.
 • Ilık zerdeçallı süt triptofan üretir ki, bu da huzurlu bir uyku uyumanıza yardımcı olur.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved