to top

Susuz Manikür Uygulaması

Eller kadınların en dikkat çeken bölgelerinden biridir. Elleri güzel ve çekici gösteren tırnaklarımızdır. Dış etkenlerden en çok eller etkilendiği için hızlı yaşlanmaya neden olur. Bu nedenle yaşlılık izlerinin ilk görüldüğü yer ellerimizdir.Bu kadar çok dış etkene maruz kalan ellerimiz biyolojik yaşımızdan daha büyük görünmemize neden olur. O nedenle cilt bakımı, özellikle el bakımı hem temiz, sağlıklı ve ışıltılı görünmemize hem de daha genç görünmemizi sağlar.
Manikür işleminde, hijyen ve uygulamanın kişiye özel hale getirilmesini ve el bakımının tamamen keyifli bir küre dönüşmesini amaçlayan ar-ge çalışanları dünya üzerinde yepyeni bir trendle karşımıza çıktılar: Susuz Manikür.

Susuz Manikür uygulamasında, bilinen klasik yöntemden farklı olarak, hijyen, kişiye özel bir bakım, yoğun cilt bakımı ve tırnak bakımı hedeflenmiştir.

Müşteri gözüyle susuz manikür incelendiğinde, eşsiz bir deneyim olarak değerlendirilebilir. Bu yeni trend, hem uzman hem de uygulanan kişi için pratik bir çözüm sağlıyor.

Klasik sistemde kullanılan su ve manikür kabı kullanılmadığı için hareket rahatlığı sunan bir sistem oluyor. Özellikle zor çalışılan ellerde pratik bir bakım ve keyifli işlemi olarak kendini gösteriyor.

Eldivenin içindeki manikür el bakım kreminin sayısız etkisi bulunuyor. Kısa sürede tırnak kenarlarını maniküre hazır hale getirirken, tırnak ve tırnak eti bakımını yapıyor. Aynı zamanda ciltte aydınlanma ve gün boyu süren bir nemlilik hissi sağlıyor.

Kısaca uygulamayı özetlersek;

-Önce, paket içinde bulunan tek kullanımlık törpü ile tırnaklar törpülenir.

-Yine paketin içinde bulunan tek kullanımlık tırnak itici ile tırnak kenarları hafifçe açılır.

-Klasik sistemde kullanılan su ve manikür kabı kullanılmadan kişiye özel bir eldiven giydirilir.

-Eldivenin dışından parmak uçlarına hafifçe masaj yapılır. Birkaç dakika sonra masaj tekrarlanır.

-Eldivenin parmak uçları açılır ve kremin fazlası tek kullanımlık havlu yardımıyla alınarak manikür işlemi tamamlanır.

-Manikür işlemi bittikten sonra eldivenler çıkarılır ve krem dirsekler de dahil tüm kola masajla uygulanır. Dirseklerdeki kuruluk ve sertleşmelerin giderilmesinde etkili bir uygulamadır.

-Kullanıcılar hem kişiye özel ve hijyenik olması sebebiyle hem de sağladığı konfor nedeniyle susuz manikür uygulamasını tercih etmektedirler.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.