to top

Star Wars Türkiye’de Hüsrana Uğradı

Star Wars çılgınlığı Türkiye vizyonunda hüsrana uğradı. Dünyada ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ çılgınlığı yaşanıyor. Türkiye hariç! 200 milyon dolar bütçeli film, 1 haftada 760 milyon dolar hasılat elde ederken aralarında Avrupa ülkeleri, Rusya, Japonya ve Avustralya’nın da olduğu birçok ülkenin gişe sıralamasında ilk sıraya oturdu.

TÜM DÜNYADA ZİRVEYE OTURDU

‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ tüm dünyada gişesiyle diğer filmlere fark atarken sadece Türkiye’de yerli bir filme geçildi. Gösteriminin üçüncü haftasındaki ‘Düğün Dernek 2: Sünnet’ hafta sonunda 621 bin, ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ ise 334 bin kişi tarafından izlendi. ‘Düğün Dernek’in 3 haftalık gişesi ise 4 milyon 700 bin oldu.

TÜRKİYE’DE 2. OLDU

‘Düğün Dernek’ serisinin yönetmeni ve senaristi Selçuk Aydemir, Star Wars’un Türkiye’de hayran kitlesinin azımsanmayacak boyutta olduğunu belirtip ekledi: “Han Solo’nun Chewbacca’sı varsa Fikret’in de sanayi tipi tüpü var.”

‘Star Wars: Güç Uyanıyor’, birçok ülkenin gişe sıralamasında ilk sırada, Türkiye’de ise ikinci sırada yer aldı. Dünyada Star Wars, Türkiye’de ise ‘Düğün Dernek’ için uzun kuyruklar oluştu.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.