to top

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah noktalar yüzün en çok yağlı olan bölgesinde ortaya çıkan gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan siyah küçük noktacıklardır. Kadınların ve erkeklerin kabusu olan siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Siyah noktalar cildin aşırı sebum salgılaması sonucu gözeneklerin tıkanmasıyla oluşmaya başlar. Bunun nedeni hava kirliliği, stress, alınan ilaçlar ve sigara kullanımı bunlara neden olabilir.

Yüzünüzü temizledikten sonra cildinize uygun bir losyon, tonik kullanarak gözeneklerinizin sıkışmasını sağlayabilirsiniz. Cildinizi aşırı sıcak suyla değil de ılık suyla yıkayınız ve mutlaka peeling yapmalısınız.

Siyah noktalı ciltler için maske:

1 tane yumurta
İnce ve yumuşak bir kağıt peçete veya mendil
Temiz ve yumuşak bir havlu

 

Bu kürü kullandıktan sonra mutlaka cildinizi iyice temizleyin. Yumurtayı sarısından dikkatlice ayırın ve beyaz kısmını fırçayla yüzünüze sürün. Kağıt mendille yüzünüze bastırarak kapatın ve kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra mendilin üzerinden diğer kalan yumurta akını sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından ılık suyla durulayın. Yüzünüzü yumuşak yüzeyli bir havluyla kurulayın. Son olarak yüzünüze tonik sürün.

Bu işlemi sabah akşam uyguladığınızda yüzünüzde gözle görülür değişimin farkına varacaksınız.

 

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.