to top

Sivilceyi gizlemenin ve iyileşmesini sağlamanın 4 yolu

Bugün bir önemli randevun veya katılman gereken önemli bir davet var. Ama sabah uyanıp, aynaya baktığında, tam alnının ortasında beliren kocaman bir sivilce gördün! Tam bir kâbus değil mi?

Hiç birimiz böyle bir görüntüyle karşılaşmak istemeyiz ama ne yazık ki bazı dönemlerde sivilce sorunuyla karşılaşabiliyoruz… Ancak bazı tekniklerle sivilcenin çabucak küçülmesini, kamufle ederek yok olmasını sağlayabilirsin. Şimdi, o minik sivilceye kimin patron olduğunu gösterme vakti!

Çözüm 1: Kızarıklığı azaltmak

Sivilce yeni belirdiği için kızarıklık olması doğal ama bu kızarıklığı, sivilcenin üzerine yaklaşık 10 dakika buz gezdirerek biraz azalmasını sağlayabilirsin.

Çözüm 2: Patlatmamaya çalış

Biliyoruz, sivilceleri patlatmamaya çalışmak gerçekten zor, ama sivilcenin iz bırakmamasını ya da daha da büyüyüp, kızarmamasını istiyorsan, asla el sürmemelisin. Çünkü bu, sivilcenin daha da kötü görünmesine hatta daha da belirgin olmasına neden olur.

Çözüm 3: Kurumasına destek ol

Sülfür ve salisilik asit içeren ürünler ileride daha fazla sivilce oluşmasına engel olduğu gibi, sivilcenin içeriden kurumasına destek olur. Sabah uyanınca ve gece yatmadan önce, cildini temizledikten sonra, sivilcenin üzerine bu maddeleri içeren ürünü uygulayabilirsin.  Tüm yüzüne uygulamamaya dikkat et, çünkü soyucu etkileri olduğu için cildinde kurumaya, soyulmaya ve tahrişe neden olabilir.

Çözüm 4: Kamufle et

Sivilceni gizlerken en önemli noktalardan biri, cilt rengine uygun tonda bir kapatıcı ve pudra uygulamak.  Yüzüne fondöten veya BB krem uyguladıktan sonra, sivilcenin üzerine kapatıcı uygulayıp, az miktarda pudra sür. İşte bu kadar!

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.